Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

W niedzielę zapraszamy do Kłóbki

Ubiegłoroczny festyn folklorystyczny w Kłóbce, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Ubiegłoroczny festyn folklorystyczny w Kłóbce, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Spokojne zwiedzanie, relaks na kocu, spotkanie z twórcami ludowymi, rękodzielnikami i producentami ekologicznych smakołyków. To wszystko już w najbliższą niedzielę (19 lipca) w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce w powiecie włocławskim.

 

W niedzielę po raz pierwszy w tym roku swoje kramy otworzą wystawcy z regionu, od których można będzie nabyć oryginalne, unikatowe rzeźby w drewnie, serwety, ozdoby z bibuły, słomy, masy solnej, biżuterię, torby, zabawki z drewna oraz smakołyki.

 

Czas spędzony w skansenie może okazać się interesujący, dzięki przeniesieniu w czasie na wieś z przełomu XIX i XX wieku, gdzie w otoczeniu pięknej przyrody prezentowane są zagrody gospodarskie. Na gości czekają dawne warsztaty rzemieślnicze - kuźnia, garncarnia; obiekty przemysłu wiejskiego - olejarnia, wiatrak; budynki użyteczności publicznej – szkoła, remiza, kościół. W zabytkowym parku znajduje się dwór rodziny Orpiszewskich, w którym ostatnie lata swojego życia spędziła Maria z Wodzińskich Orpiszewska – narzeczona Fryderyka Chopina i muza Juliusza Słowackiego.

 

Prowadzące park w Kłóbce Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Lista wszystkich marszałkowskich jednostek dostępna jest tutaj.

 

O ubiegłorocznych festynach folklorystycznych pisaliśmy tutaj i tutaj.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

16 lipca 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone