Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Mały Naukowiec – prelekcje dla przedszkolaków

Zajęcia w przedszkolu w Łochowicach, fot. Tymon Markowski
Zajęcia w przedszkolu w Łochowicach, fot. Tymon Markowski

Rusza trzecia edycja projektu edukacyjnego „Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski z myślą o rozwijaniu zainteresowań najmłodszych naukami ścisłymi. Wczoraj (25 kwietnia) odbyła się rekrutacja przeszkoli, w których będą się odbywać zajęcia.

 

- Proste, ale interesujące doświadczenia i warsztaty, zachęcające do samodzielnego eksperymentowania i obserwacji, zostały poprzednio bardzo dobrze przyjęte przez dzieci – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Projekt „Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec” polega na organizacji bezpłatnych pokazów, eksperymentów oraz warsztatów z zakresu nauk przyrodniczych z czynnym udziałem dzieci. Prelekcje prowadzone przez doświadczonych animatorów odbędą się w 40 przedszkolach oraz punktach przedszkolnych na terenach wiejskich  naszego regionu.

 

Spotkania, składające się z części pokazowej oraz warsztatowej, przeznaczone są dla minimum dziesięcioosobowych grup dzieci w wieku 5-6 lat. Podczas zajęć maluchy zobaczą między innymi „znikającą” wodę, atramentowe „czary”, „bezwładne” jajko, działo magnetyczne i erupcję wulkanu. Dzieci wezmą także udział w warsztatach pod hasłem „Barwna przygoda z kołem Newtona” oraz „Powietrzne wojaże”.

 

Przedsięwzięcie realizuje Fundacja im. Aleksandra Jabłońskiego. Kontakt tel. 796 793 189,


Lista przedszkoli uczestniczących w projekcie ustalana będzie na podstawie kolejności zgłoszeń według powiatów. Do projektu zakwalifikują się po dwie pierwsze zgłoszone placówki z terenów wiejskich z każdego powiatu (38 placówek). Pozostałe dwa ośrodki zostaną dobrane według kolejności otrzymanych zgłoszeń (zasada kto pierwszy ten lepszy). W przypadku braku zgłoszeń z któregoś z powiatów dodatkowo zakwalifikują się ośrodki dobrane  na zasadzie kolejności zgłoszeń (zasada kto pierwszy ten lepszy).

 

W poprzednich edycjach projektu wzięło udział blisko 5,5 tysiąca maluchów (więcej).


Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego

 

25 kwietnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja 26 kwietnia 2016 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone