Aktualności

Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras

Młodzież o nietolerancji

W Kujawsko-Pomorskiem gości kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów i nauczycieli z Portugalii, Włoch, Turcji, Słowacji i Czech. To uczestnicy międzynarodowego projektu realizowanego wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach w ramach programu ERASMUS+. Dzisiaj (20 kwietnia) grupa odwiedziła Urząd Marszałkowski.

 

Realizowany przez młodzież z sześciu krajów partnerski projekt „No Enemies Violence – Equal Rights” (NEVER) dotyczy problemu nietolerancji i ksenofobii. Jego uczestnicy poszukują metod przeciwdziałania uprzedzeniom oraz budowania dialogu. Uczą się przy tym języka angielskiego i poznają inne kultury. Wizyta na Kujawach i Pomorzu jest czwartym spotkaniem uczestników tego przedsięwzięcia. Wcześniej uczniowie odwiedzili już Portugalię, Włochy i Słowację.

 

Podczas wizyty w naszym regionie 34-osoba grupa zagranicznych gości odwiedzi między innymi toruńskie muzea, weźmie udział w warsztatach muzycznych, językowych i spotka się z seniorami. Dziś (20 kwietnia) w Urzędzie Marszałkowskim z młodzieżą spotkali się marszałek Piotr Całbecki oraz wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 kwietnia 2016 r.

Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj KurasWizyta w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras