Aktualności

Zgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRP
Zgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRP

Zgromadzenie Związku Województw

Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i radny województwa Jacek Gajewski uczestniczyli w odbywającym się w Karpaczu zgromadzeniu ogólnym Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej połączonym z uroczystą galą z okazji dwudziestolecia organizacji.

 

W porządku środowych (14 września) obrad znalazły się dwie interesujące debaty na temat polskich regionów i ich roli w rozwoju kraju. Dyskusja, którą poprowadzili dziennikarze „Gazety Wyborczej” i Polskiej Agencji Prasowej, oscylowała wokół problematyki wdrażania i wykorzystania przez województwa funduszy Unii Europejskiej, kwestii dotyczących funduszy nowej perspektywy finansowej i roli Europejskiego Komitetu Regionów w kształtowaniu polskiej polityki regionalnej.

 

Przedstawiciele samorządowych władz szesnastu polskich województw spotykają się tym razem w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu na Dolnym Śląsku. Także tu odbyła się uroczysta gala jubileuszowa.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

14 września 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 września 2022 r.

 

Zgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRPZgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRPZgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRPZgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRPZgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRPZgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRPZgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRPZgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRPZgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRPZgromadzenie ogólne ZWRP w Karpaczu, fot. ZWRPFot. UMWKP