Aktualności

XXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP
XXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

XXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie

Rozpoczął się XXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie. W osadzie nad jeziorem, podczas pokazów i warsztatów edukacyjnych, przeniesiemy się w czasie i bliżej poznamy życie człowieka od epoki kamienia do średniowiecza. Każda z dotychczasowych odsłon imprezy była poświęcona innej tematyce. Tegoroczna edycja dedykowana jest Matce Naturze.

 

W trakcie festynu dowiemy się jak w przeszłości ludzie postrzegali naturę, w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw, jaki ich życie i działalność wpływały na przyrodę. Zobaczymy nie tylko narzędzia wytwarzane m.in. z drewna, krzemienia, kości czy poroża, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin i ozdób. Warsztaty, pokazy, inscenizacje i opowieści uświetnią koncerty muzyki etnicznej. Wystąpią Córki Mary, Malwina Paszek – Dziewuchy i Huskarl.

 

Festyn potrwa pięć dni i zakończy się w niedzielę (18 września). Szczegóły związane z imprezą można znaleźć na stronie muzeum. Do każdego zakupionego biletu wstępu dodawana jest „Gazeta Biskupińska” z mapką i programem minutowym wydarzenia.

 

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Zobacz też z muzeum przez epoki.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

14 września 2022 r.

 

XXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKPXXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP