Aktualności

Sanatorium Przy Tężni w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Sanatorium Przy Tężni w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Zapraszamy do kujawsko-pomorskich kurortów

Kujawsko-Pomorskie jest jednym z krajowych liderów w dziedzinie lecznictwa uzdrowiskowego. Konsekwentnie wzmacniamy ten sektor gospodarki, tworzący miejsca pracy i budujący zasobność lokalnych środowisk. Wśród ostatnich inwestycji w tej dziedzinie są gruntowna modernizacja Domu Zdrojowego w Ciechocinku i podobnie kompleksowe przedsięwzięcie dotyczące inowrocławskiego sanatorium Przy Tężni.

 

Samorządowe marszałkowskie sanatorium Przy Tężni w Inowrocławiu jest wśród najdynamiczniej rozwijających się ośrodków leczniczo-rehabilitacyjnych w regionie. Położona w malowniczym inowrocławskim Parku Solankowym, z widokiem na kompleks tężni, placówka z sześćdziesięcioletnią tradycją została całościowo zmodernizowana w latach 2009-2015 za ponad 22 miliony złotych. Tego lata po raz pierwszy zaprasza kuracjuszy także na krioterapię do własnej krokomory oraz na oddany do użytku w maju przestronny taras widokowy.

 

 

Ciechociński Dom Zdrojowy to szpital uzdrowiskowy dedykowany przede wszystkim pacjentom z chorobami narządu ruchu. Finansowana ze środków naszego RPO poprzedniej perspektywy inwestycja obejmowała przebudowę basenu i stacji uzdatniania wody na jego potrzeby, przebudowę tarasu który ma teraz podjazd dla niepełnosprawnych, rozbudowę i modernizację łazienek oraz termomodernizację obiektu. Wartość zakończonego jesienią 2015 przedsięwzięcia wyniosła blisko 9 milionów złotych.

 

 

Lecznictwo uzdrowiskowe jest jedną z naszych regionalnych specjalności. Zajmujemy drugie miejsce w kraju jeśli chodzi o liczbę łóżek w sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych oraz pod względem liczby kuracjuszy i trzecie jeśli liczyć kurujących się u nas cudzoziemców. Z 34 tego typu placówkami jesteśmy na czwartym miejscu w kraju pod względem liczby posiadanych sanatoriów, szpitali uzdrowiskowych i zakładów rehabilitacji leczniczej. Turystyka uzdrowiskowa (w powiązaniu z usługami medycznymi) jest jedną z tak zwanych inteligentnych specjalizacji regionu, czyli filarów na których opieramy rozwój województwa, naszych lokomotyw wzrostu gospodarczego i postępu społecznego.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 lipca 2016 r.