Aktualności

Tegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Tegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Rowerowe Kujawsko-Pomorskie

W sobotę (7 sierpnia) rowerzyści wystartują osiemnastokilometrową trasą ulicami Bydgoszczy, gdzie ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem w ciągu 9 dni zapełniły się wszystkie miejsca. Chętni mają jeszcze szansę na udział w kolejnych rajdach po naszym regionie, które odbędą się 14 sierpnia w Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski) i 28 sierpnia w Toruniu. Trwają zapisy na oba wydarzenia!

 

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

 

Rajd w Dobrzyniu nad Wisłą

W tym roku po raz pierwszy rowerzyści będą mieli okazję wziąć udział w przejeździe wokół malowniczo położonego Dobrzynia nad Wisłą. Trasa o długości 28 km zacznie się przed Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki. Chętni do udział w wydarzeniu muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

Rajd w Toruniu

Cykl zakończy rajd w Toruniu 28 sierpnia, który wystartuje z przystani przy ulicy Księdza Jerzego Popiełuszki 1 i poprowadzi głównie trasą po lewej stronie Wisły. Uczestnicy pokonają 23 km przekraczając rzekę przez oba toruńskie mosty (most im. marszałka Józefa Piłsudskiego zostanie tymczasowo udostępniony). Ruszyły zapisy na wydarzenie.

 

Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników obu wydarzeń czekają bezpłatne pakiety startowe, zawierające m.in. pamiątkową chustę i talon na posiłek. Dla rowerzystów przygotowano również konkursy z nagrodami.

 

Terminy rajdów w cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery:

  • Bydgoszcz – 7 sierpnia
  • Dobrzyń nad Wisłą (powiat lipnowski) – 14 sierpnia
  • Toruń – 28 sierpnia

 

Za nami już także wydarzenia z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”, które odbyły się w Brodnicy i Kruszwicy (powiat inowrocławski). Aktualne informacje na temat wydarzeń dla cyklistów można śledzić za pomocą naszej aplikacji, która dostępna jest na stronie cyklu.

 

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:

  • pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
  • przez pięć kolejnych lat w wydarzeniach wzięło udział blisko 10 tysięcy rowerzystów
  • tegoroczny cykl odbywa się w 5 miastach.

 

Trwają także zapisy na 5. edycję Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Enea Pałuki Tour. Impreza rozpocznie się 5 września w Żninie. Chętni udział mogą zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W tym roku już siódmy sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Na obszarze województwa funkcjonuje 35 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa. W zeszłym roku w z zajęć kolarskich w naszym regionie skorzystało ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów.

 

Samorząd województwa współfinansuje cztery programy sportu powszechnego, wśród których są nauka pływania dla najmłodszych „Umiem pływać”, a także „Lekkoatletyka dla każdego” oraz program rozwoju i upowszechniania koszykówki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

4 sierpnia  2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 sierpnia 2021 r.

 

Rajd rowerowy w Bydgoszczy 2018, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPRajd rowerowy we Włocławku 2020, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKPTegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP