Aktualności

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego uczą się pierwszej pomocy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego uczą się pierwszej pomocy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Zanim przyjedzie pogotowie – jak pomóc, jak wezwać pomoc

Pierwsza pomoc w stanach zagrażających życiu często życie ratuje. Każdy z nas powinien mieć nie tylko podstawową wiedzę na ten temat, ale także podstawowe umiejętności – począwszy od oceny sytuacji i skutecznego wezwania fachowej pomocy po resuscytację krążeniowo-oddechową. 4 i 5 lipca uczyli się tego pracownicy Urzędu Marszałkowskiego.

 

– To nie pierwsze tego typu szkolenia, podobne zorganizowaliśmy także w latach poprzednich. Uczyliśmy też w urzędzie języka migowego – urzędnik powinien być w stanie pomóc każdemu interesantowi. Także w najtrudniejszych sytuacjach – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Zajęcia prowadzili ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowania Ratunkowego w Bydgoszczy, starsi specjaliści do spraw szkoleń Adrian Zadorecki i Wojciech Skrzyński. W programie znalazły się skuteczne postępowanie w przypadkach zatrzymania akcji serca i oddechu oraz w zadławieniach u dorosłych, noworodków i małych dzieci; skuteczne wzywanie pomocy; resuscytacja z użyciem automatycznego defibrylatora.

 

Szkolenia odbywały się w dwóch 20-osobowych grupach. Zakładamy, że w każdym biurze znajdzie się ktoś, kto będzie umiał nieść skuteczną pomoc odwiedzającym Urząd Marszałkowski interesantom i kolegom.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

5 lipca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 6 lipca 2016 r.

 

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego uczą się pierwszej pomocy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPracownicy Urzędu Marszałkowskiego uczą się pierwszej pomocy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPracownicy Urzędu Marszałkowskiego uczą się pierwszej pomocy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPracownicy Urzędu Marszałkowskiego uczą się pierwszej pomocy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPracownicy Urzędu Marszałkowskiego uczą się pierwszej pomocy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPracownicy Urzędu Marszałkowskiego uczą się pierwszej pomocy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plPracownicy Urzędu Marszałkowskiego uczą się pierwszej pomocy, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl