Aktualności

Znak promocyjny Zakup Prospołeczny
znak promocyjny Zakup Prospołeczny

Zakup z sercem, zakup z gwarancją

Wraz z rozwojem sektora ekonomii społecznej rośnie w naszym regionie zainteresowanie znakiem promocyjnym Zakup Prospołeczny. 8 grudnia w Toruniu certyfikaty uprawniające do stosowania tego godła na produktach i w materiałach marketingowych otrzymało osiem nowych firm.

 

Oznaczenie takie to gwarancja wysokiej jakości opatrzonego nim produktu czy usługi, a jednocześnie informacja dla klientów, że nabywając je wspierają tych, którzy z wysiłkiem walczą o samodzielność życiową i ekonomiczną.

 

– Takie godło to komunikat: kupując zyskujesz i wspierasz. Bardzo się to rzetelnym firmom społecznym opłaca. Warto się o nie starać, warto szukać w informacjach o wybieranych produktach – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

O prawo do posługiwania się godłem mogą się ubiegać wyłącznie podmioty ekonomii społecznej – czyli takie podmioty gospodarcze, w których prymat ma nie maksymalizacja zysku, ale korzyść społeczna osób zaangażowanych w wytwarzane produktu czy usługi. Chodzi o spółdzielnie socjalne, centra integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej, spółdzielnie inwalidów i firmy non-profit, a także organizacje pozarządowe i prowadzące działalność gospodarczą instytucje społeczne kościołów i związków wyznaniowych.

 

Certyfikaty posiada obecnie szesnaście firm – pierwsze przyznano w ubiegłym roku, kolejne w maju 2016, a 8 grudnia otrzymało je osiem nowych przedsiębiorstw socjalnych. Ceremonia odbyła się podczas konferencji poświęconej rozwojowi i problemom sektora ekonomii społecznej.

 

Wszystkie szczegóły na temat znaku Zakup Prospołeczny stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 grudnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 grudnia 2016 r.