Aktualności

Fot. Piotr Ulanowski freepress.pl
Fot. Piotr Ulanowski freepress.pl

Porady prawnika z biura Rzecznika Praw Dziecka w Inowrocławiu

Dziś (12 grudnia) w Inowrocławiu będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistą z warszawskiego Biura Rzecznika Praw Dziecka. Prawnik będzie pełnił dyżur w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Roosevelta 36/38, pokój nr 133 (II piętro). Porady będą udzielane w godzinach od 10 do 16 osobiście bądź telefonicznie pod numerem 52 355 95 24.

 

Podczas dyżuru będzie można zasięgnąć porady w zakresie praw dziecka oraz tego, jak zabezpieczyć się przed ich naruszeniem. Będzie można również poinformować o indywidualnych przypadkach łamania praw dziecka. Na dyżur zapraszamy w szczególności z osoby chcące zgłosić przedstawicielowi z Biura Rzecznika Praw Dziecka sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec dzieci, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych.

 

Będzie to piąte i ostatnie w tym roku spotkanie ze specjalistą z Biura Rzecznika Praw Dziecka w Kujawsko-Pomorskiem. Bezpłatne konsultacje prowadzono w największych miastach województwa. Dotychczas z porad prawnych można było skorzystać w przedstawicielstwach Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy (4 lipca), we Włocławku (16 września), w Toruniu (14 października) i w Grudziądzu (18 listopada).

 

Prawnik z warszawskiego biura rzecznika udzielał również porad w ramach ubiegłorocznych wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci oraz Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Dyżur zorganizowano w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym w Toruniu. Mieszkańcy zgłaszali zarówno osobiście, jak i telefonicznie problemy dotyczące między innymi zabezpieczenia kontaktów, zapewnienia prawidłowego leczenia małoletnich oraz kwestii spadkowych. Więcej tutaj.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 30 czerwca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 8 grudnia 2016 r.