Aktualności

Akademia WioliMisia w Filharmonii Pomorskiej/fot. Tymon Markowski
Akademia WioliMisia w Filharmonii Pomorskiej/fot. Tymon Markowski

Filharmonia: zakręcone dni muzyki

Przyciąganie nowych słuchaczy i przygotowanie ich do odbioru muzyki klasycznej to główna idea nowej, adresowanej do dzieci, festiwalowej propozycji Filharmonii Pomorskiej – „Zakręconych dni muzyki”, które odbyły się w miniony weekend (2-4 września).

 

Festiwal to dziewięć koncertów, z czego siedem odbyło się w gmachu bydgoskiej filharmonii, a po jednym w Pałacu Lubostroń oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Były one odpowiednio krótkie, ale utrzymane na najwyższym poziomie artystycznym. Podczas pierwszego z nich w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Zakręconych Dni Muzyki pod dyrekcją Kaia Bumanna oraz wokalistów Edyty Krzemień i Przemysława Zubowicza zabrzmiały  fragmenty musicalu „Upiór w Operze”, suita „Peer Gynt” Griega i poemat symfoniczny „Noc na Łysej Górze” Musorgskiego.

 

Drugiego dnia (sobota 3 września) odbyły się cztery koncerty. W programach występów adresowanych do niemowlaków, dzieci w wieku 3-6 lat, a także tych trochę starszych znalazły się między innymi kompozycje Mozarta, Griega, Vivaldiego, Gershwina oraz wiersze Konopnickiej, Tuwima i Brzechwy. Ostatniego dnia festiwalu (niedziela 4 września) czas najmłodszym umilały kompozycje Haendla, Prokofiewa, Mozarta i Brahmsa. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie filharmonii.

 

W Filharmonii Pomorskiej w przyszłym tygodniu (9 września) rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie sezonu, 54. Bydgoski Festiwal Muzyczny „Kontrasty-Wolność”. Więcej o festiwalu piszemy tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 sierpnia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 5 września 2016 r.

 

Akademia WioliMisia w Filharmonii Pomorskiej/fot. Tymon MarkowskiAkademia WioliMisia w Filharmonii Pomorskiej/fot. Tymon MarkowskiAkademia WioliMisia w Filharmonii Pomorskiej/fot. Tymon MarkowskiAkademia WioliMisia w Filharmonii Pomorskiej/fot. Tymon MarkowskiAkademia WioliMisia w Filharmonii Pomorskiej/fot. Tymon Markowski