Aktualności

Z „Rzeczpospolitą” o eksporcie

Z „Rzeczpospolitą” o eksporcie

W Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się dziś (14 kwietnia) organizowana przez dziennik „Rzeczpospolita” konferencja „TOP10 Najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu”, połączona z uhonorowaniem regionalnych laureatów rankingu „Orły Eksportu”. W spotkaniu weźmie udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu 10 spotkań, których celem jest promocja wymiany handlowej poprzez omówienie najciekawszych tematów eksportowych i rynków zbytu, dotarcie do sektorów z największym potencjałem eksportowym oraz wyłonienie i nagrodzenie regionalnych liderów eksportu. Prelegenci postarają się odpowiedzieć na pytania jak rozwijać firmę wykorzystując potencjał eksportowy i zarazem ustrzec się przed niestabilnością zagranicznych rynków zbytu.

 

Podczas spotkania pracownicy marszałkowskiej administracji zaprezentują działalność funkcjonującego w strukturze Urzędu Marszałkowskiego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów. Głos zabierze również wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, który będzie mówił o eksporcie jako ważnym czynniku rozwoju Kujaw i Pomorza.

 

Odbędzie się także ogłoszenie wyników konkursu „Orły Eksportu Województwa Kujawsko-Pomorskiego”. Wyróżnienia zostaną przyznzane w kategoriach:

  • Najlepszy Eksporter,
  • Najdynamiczniejszy Eksporter,
  • Najlepszy Debiut w Eksporcie,
  • Eksportowy Produkt,
  • Osobowość Eksportu.

 

Program konferencji tutaj

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 kwietnia 2015 r.