Aktualności

Archeologia na wyciągnięcie ręki

Archeologia na wyciągnięcie ręki

Najcenniejsze zabytki z metalu, szkła, drewna, kości, rogu, bursztynu znajdujące się w zbiorach włocławskiego Muzeum Etnograficznego zobaczą zwiedzający podczas niedzielnego (19 kwietnia) spotkania z kustoszem. Początek o godzinie 12.

 

Po wystawie „Nieceramiczne zabytki archeologiczne w zbiorach Muzeum we Włocławku” oprowadzi komisarz Paweł Sobczyk. Spośród wszystkich prezentowanych zabytków, ze względu na ich unikatowość w skali ogólnopolskiej, przewodnik szczególną uwagę zwróci m.in. na brązowe rękojeści scytyjskich sztyletów z VI-V wieku p.n.e., celtycki miecz z początków II wieku p.n.e., szczypce depilacyjne z wczesnej epoki żelaza, monety cesarzy rzymskich, a także wisiory, bransolety, amulety i pierścionki. Zebrane zbiory reprezentują większość występujących w naszym regionie kultur archeologicznych, od pradziejów aż po wczesną nowożytność.

 

W czwartek (16 kwietnia) zapraszamy do gmachu głównego Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku na wykład „Zapomniana bitwa Wielkiej Wojny. Walki pod Włocławkiem 11-13 listopada 1914 r.” przygotowany przez historyka Tomasza Wąsika. Początek spotkania o godzinie 11.

 

Więcej informacji o wydarzeniach kulturalnych we włocławskim muzeum na stronie www.muzeum.wloclawek.pl

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej jest instytucją kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 kwietnia 2015 r.