Aktualności

Wśród wydarzeń m.in. koncert w Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Roman Jocher dla Teatru Muzycznego w Toruniu
Wśród wydarzeń m.in. koncert w Teatrze Muzycznym w Toruniu, fot. Roman Jocher dla Teatru Muzycznego w Toruniu

Z kulturą online

Kolejna odsłona spektaklu „Pułapka na myszy” w toruńskim Horzycy to tylko jedna, z propozycji kulturalnych w naszym regionie. Zachęcamy do zapoznania się z  szeroką ofertą wydarzeń online.

 

W weekend (29, 30 i 31 stycznia) toruński Teatr im. Wilama Horzycy zaprezentuje  spektakl online „Pułapka na myszy”. Kryminalna improwizacja inspirowana opowiadaniem Agathy Christie to próba stworzenia wirtualnego interaktywnego spektaklu, który daje widzowi możliwość reakcji z bohaterami uwięzionymi w Monkswell Manor.  Więcej informacji na stronie internetowej instytucji.

 

Dziś (29 stycznia) w toruńskim Teatrze Muzycznym  odbędzie się koncert online Jacka Bończyka, Zbigniewa Krzywańskiego i Jakuba Nowaka, promujący płytę „Czarno-białe ślady”. Szczegółowe informacje dostępne na kanale społecznościowym teatru.

  

Na kanale społecznościowym Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy do 12 lutego można zapoznać się z wystawą „Dygresja” Piotra Paprockiego. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej centrum.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni prezentuje  kolejny odcinek „Baśniowej Szafarni”. Tym razem jest to opowieść o szczurołapie, który wywabił gryzonie z miasta dzięki swej grze na flecie. A już jutro (30 stycznia) ośrodek zaprasza na koncert online w wykonaniu Anny Łęckiej (sopran) i Marcina Łęckiego (fortepian). Artyści wykonają między innymi utwory Anny German. Więcej informacji na stronie instytucji.

 

Z okazji przypadającego wkrótce, bo już 9 lutego, Międzynarodowego Dnia Pizzy Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w okolicznościowym konkursie, w którym należy przygotować plastyczny projekt pizzy. Więcej informacji na stronie instytucji.

 

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu organizuje konkurs plastyczny „Co by było gdyby, czyli spuść fantazję ze smyczy”. Aby wziąć udział należy stworzyć komiks, który przedstawi własne wyobrażenie połączenia świata fantastycznego i realnego. Termin dostarczania prac i szczegółowe informacje na temat konkursu na stronie książnicy.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zachęca do zapoznania się z wystawą „W pracowni artystów”. To pierwsza w historii włocławskiego muzeum ekspozycja, która pokazuje kulisy powstawania dzieł sztuki. Zachęcamy do spaceru online po instytucji i zapoznania się z wystawą.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Muzyczny w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ośrodek Chopinowski w Szafarni oraz Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 stycznia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2021 r.