Aktualności

Wystawa „W pracowni artystów” jest dostępna w formie spaceru online, fot. Jarosław Czerwiński dla Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
Wystawa „W pracowni artystów” jest dostępna w formie spaceru online, fot. Jarosław Czerwiński dla Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Sztuka od kuchni we włocławskim muzeum

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na  wystawę online oraz cykl materiałów wideo „W pracowni artystów” przedstawiający pracownie malarskie twórców sztuki naszego regionu. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi propozycjami kulturalnymi w kujawsko-pomorskim.

 

Wystawa „W pracowni artystów” to pierwsza w historii muzeum we Włocławku ekspozycja, która pokazuje kulisy powstawania dzieł sztuki. Zaprasza do zaaranżowanych pracowni artystów włocławskich XX i XXI wieku, w których można zobaczyć oryginalne elementy wyposażenia, rekwizyty, szkice, dokumentację fotograficzną. Prezentuje też zdjęcia twórców przy pracy. Wystawa w całości dostępna jest online w formie wirtualnego spaceru.

 

Cykl materiałów wideo „W pracowni artystów” składa się z pięciu odcinków, które raz w tygodniu pojawiają się na kanale społecznościowym instytucji. Jego bohaterami są artyści działający we Włocławku i Ciechocinku w drugiej połowie XX i na początku XXI wieku. W filmach można zobaczyć między innymi pracownie Franciszka Kwiatkowskiego, Waldemara Dołęgowskiego, Zbigniewa Steca i Wiesława Dembskiego.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku jest instytucją kultury samorządu województwa.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

28 stycznia 2021 r.