Aktualności

Modernizacja obejmie odcinek o długości 15 kilometrów, fot. Jacek Smarz
Modernizacja obejmie odcinek o długości 15 kilometrów, fot. Jacek Smarz

Z Brześcia do Kowala nową drogą

Rusza przetarg, który wyłoni wykonawcę przebudowy 15-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 265 łączącej Brześć Kujawski z Kowalem. To kolejne duże zadanie inwestycyjne na wojewódzkich trasach finansowane z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

– Przebudowa drogi łączącej Brześć Kujawski z Kowalem jest w grupie zadań, które skierowaliśmy do realizacji w pierwszej kolejności. Odnowiona trasa ułatwi dojazd do węzłów na autostradzie A1 pod Włocławkiem oraz w Kowalu. Przygotowujemy się już do remontu kolejnego odcinka tej trasy – z Kowala do granicy województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Droga wojewódzka nr 265 łączy drogi krajowe nr 62 i 91 i prowadzi do granicy z województwem łódzkim. Wielu mieszkańcom powiatu włocławskiego ułatwia dojazd do autostrady A1. Zadanie, którego dotyczy przetarg obejmuje gruntowną modernizację pierwszego, 15-kilometrowego odcinka – od Brześcia Kujawskiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 91 w Kowalu.

 

W ramach realizacji inwestycji jezdnia otrzyma szerokość 7 metrów i zostanie wzmocniona. Przebudowane zostaną też zatoki autobusowe, chodniki i zjazdy na posesje. W Gołaszewie powstanie nowy przejazd kolejowy – takie rozwiązanie (zamiast wiaduktu) wybrano w toku konsultacji społecznych. Zaplanowano też remont mostu w Nakonowie. Na całej trasie pojawi się nowe oznakowanie pionowe i poziome. Wykonawca poprawi geometrię  ważniejszych skrzyżowań, oświetlone zostaną też przejścia dla pieszych. Projekt uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych, np. z myślą o osobach niewidomych zaplanowano instalację ryflowanych elementów nawierzchni chodników.

 

O wyborze najlepszej oferty decydować będą cena, doświadczenie firm budowlanych oraz gwarancja jaką udzielą na wykonane prace. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2018 roku. Jednocześnie przygotowywana będzie dokumentacja, która pozwoli wyremontować następny  odcinek drogi nr 265 z Kowala do granicy województwa.

 

W tym roku w powiecie włocławskim zaplanowano też odnowienie odcinków dróg nr 268 (Brześć Kujawski – Brzezie, w rejonie miejscowości Kąty) oraz drogi nr 301 (Osięciny-Probostwo, w rejonie miejscowości Tadzin) – więcej.

 

Trwają też przygotowania do realizacji kolejnych inwestycji na drogach wojewódzkich. Zarząd województwa podjął również decyzję o ogłoszeniu przetargów na wybór wykonawców prac na trasach: ze Żnina do granicy województwa (nr 251) – więcej, z Lipna do granicy województwa (nr 559), ze Stolna do Wąbrzeźna (nr 548) – więcej oraz na dwóch odcinkach drogi Tuchola-Świecie (nr 240).

 

Czytaj też:

Sto kilometrów dróg do przebudowy

DIS czyli nowe chodniki

O inwestycjach na drogach wojewódzkich w latach 2007-2015

 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

23 września 2016 r.