Aktualności

Wystawa fotografii w WOAK-u

Wystawa fotografii w WOAK-u

Wizja człowieka w fotografii artystycznej to temat wystawy Dawida Lewandowskiego, która zostanie otwarta dziś (7 maja) w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.  Ekspozycja jest częścią Międzynarodowych Interdyscyplinarnych Spotkań „giARTino – Ogród sztuki”.

 

Projekt „giARTino – Ogród sztuki” jest współorganizowany przez toruński WOAK oraz Zakład Plastyki Intermedialnej Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Cisza. Biorą w nich udział studenci i doktoranci Wydziału Sztuk Pięknych toruńskiego uniwersytetu, studenci z Akademii Sztuk Pięknych z Bańskiej Bystrzycy, studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Wystawa fotografii Dawida Lewandowskiego zostanie otwarta o godzinie 17.30 w Galerii Spotkań WOAK. Młody artysta uprawia tradycyjny portret, fotografię kreacyjną i artystyczną. W ostatnim czasie jego ulubioną formą wyrazu stał się kolaż fotograficzny: wycinanie, darcie, rysowanie, czy nawet palenie zdjęć.

 

Podczas wernisażu prezentowane będą także performance, obiekty plastyczne i multimedia zrealizowane przez pozostałych uczestników Interdyscyplinarnych Spotkań Studentów.

 

Wystawa Dawida Lewandowskiego będzie eksponowana do 21 maja.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

7 maja 2015 r.