Aktualności

Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Tężni”, fot. Łukasz Piecyk
Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Tężni”, fot. Łukasz Piecyk

Wyróżnienie dla inowrocławskiego sanatorium

Od lipca przy Sanatorium Uzdrowiskowym „Przy Tężni” działa nowo otwarty zakład rehabilitacji leczniczej z kompleksem basenowym i pijalnią wód. Inwestycja kosztowała 6 milionów złotych, środki Regionalnego Programu Operacyjnego pokryły połowę wydatków. Za konsekwentnie prowadzone prace remontowo-modernizacyjne sanatorium otrzymało prestiżową nagrodę w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2017.

 

Inowrocławskie sanatorium uhonorowano nagrodą główną w kategorii zdrowie i opieka społeczna. Tytuł przyznano za prowadzone w ostatnim czasie prace remontowo-modernizacyjne. Do konkursu pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zgłoszono 540 projektów, z czego wyróżniono 53 instytucje.

 

– Lecznictwo uzdrowiskowe i turystyka uzdrowiskowa są ważnymi dziedzinami naszej gospodarki. Cieszę się, że inowrocławskie sanatorium stale rozwija swoją ofertę – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Należące do samorządu województwa sanatorium z sześćdziesięcioletnią tradycją położone jest w malowniczym inowrocławskim Parku Solankowym z widokiem na kompleks tężni. Placówka została całościowo zmodernizowana w latach 2009-2015 i jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków leczniczo-rehabilitacyjnych w regionie. W ostatnich latach rozbudowano tu segment szpitalno-uzdrowiskowy, zmodernizowano basen solankowy, przeprowadzono termomodernizację budynków i układów grzewczych (z zastosowaniem m. in. energooszczędnych systemów ogrzewania powietrzem i paneli solarnych), zainstalowano windy i kupiono nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, zbudowano też pijalnię wód mineralnych. Kuracjusze mogą też korzystać z sanatoryjnej kriokomory i tarasu widokowego.

  

Ostatnią zakończoną w lipcu tego roku inwestycją była budowa obiektu mieszczącego zakład rehabilitacji leczniczej, z dwoma basenami solankowymi i pijalnią wód. Kuracje pitne (krenoterapia), odbywają się w godzinach dopołudniowych. Po południu i wieczorem pijalnia wód pełni funkcje kawiarni, w której integrują się kuracjusze. Codziennie odbywają się tam wieczorki taneczne z muzyką na żywo. Inwestycja kosztowała 6 milionów złotych.

 

Pełna oferta usług na stronie internetowej placówki: www.przytezni.pl

 

 Zobacz też: Sanatorium Przy Tężni: nowe piętro i taras z widokiem

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 lipca 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2018 r.

 

Sanatorium Uzdrowiskowe „Przy Tężni”, fot. Łukasz PiecykWręczenie nagrody głównej w kategorii zdrowie i opieka społeczna, fot. Dominika Matuła Wręczenie nagrody głównej w kategorii zdrowie i opieka społeczna, fot. Dominika Matuła