Aktualności

Teatr Muzyczny na zakończenie wakacji proponuje spektakl „Akompaniator”, fot. Łukasz Piecyk
Teatr Muzyczny na zakończenie wakacji proponuje spektakl „Akompaniator”, fot. Łukasz Piecyk

Weekend z kulturą

Koncert Pieśni Niepokornej, zakończenie festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”, spektakl w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym i koncert w Filharmonii Pomorskiej to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.

 

W weekend odbędą się trzy ostatnie koncerty, goszczącego w Toruniu, 22. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”. W piątek (31 sierpnia) w kościele św. Ducha zabrzmią tradycyjne amerykańskie utwory negro-spirituals. W sobotę (1 września) w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się koncert „Gershwin i amerykańskie nastroje”. Finał festiwalu w niedzielę (2 września) to Koncert Marszałkowski. W wykonaniu artystów ze Stanów Zjednoczonych i Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zabrzmią tańce symfoniczne z musicalu „West side story” Bernsteina oraz wersja koncertowa musicalu „Porgy and Bess” Gershwina. Więcej na stronie festiwalu.

 

Teatr Muzyczny w Toruniu na zakończenie wakacji (31 sierpnia i 1 września) zaprasza na podwójne spotkanie ze spektaklem „Akompaniator” Anny Burzyńskiej z Edytą Olszówką i Piotrem Polkiem w rolach głównych. Spektakl to opowieść o miłosnej obsesji, która wraz z rozwojem akcji przeobraża się z początkowej lekkiej opowiastki obyczajowej w thriller psychologiczny. Więcej na stronie teatru.

 

W piątek (31 sierpnia) W Filharmonii Pomorskiej wystąpi Joanna Zagdańska, wszechstronna wokalistka jazzowa, znana między innymi z wykonywania utworu „Rękawiczki”. W jej repertuarze znajdują się zarówno tematy jazzowe, jak i utwory oryginalne dedykowane piosenkarce przez wybitnych polskich kompozytorów i poetów. Podczas koncertu w filharmonii towarzyszyć wokalistce będzie Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod kierownictwem Adama Lemańczyka. Więcej na stronie filharmonii.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny i Filharmonia Pomorska są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 sierpnia 2018 r.