Aktualności

III Ogólnopolski Wyścig Kolarski Pałuki Tour 2018

Wyścig Kolarski Pałuki Tour 2018

W niedzielę (2 września) wschodnią część Pałuk opanują rowerzyści. Tego dnia do Żnina zjadą miłośnicy dwóch kółek – jedni, aby walczyć o miejsce na podium w kolarskich wyścigach, inni – aby kibicować zawodowcom i wysportowanym amatorom. Dla przybyłych na stadion mieszkańców i turystów organizatorzy przygotowali szereg atrakcji – na najmłodszych czekać będzie plac zabaw, na nieco starszych rowerzystów – Rowerowa Akademia. Natomiast wszyscy zapewne z zapartym tchem obejrzą rowerowe show w wykonaniu Jonasza Pakulskiego – uczestnika X edycji programu Mam Talent oraz występ Luvadance Cheerleaders.

 

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie będą mogli zapoznać się z ofertą sklepów sportowych. Będzie to również okazja, aby oznakować swój rower. Taką możliwość zagwarantują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Na gości czekać będą również masażyści oraz ratownicy, którzy przeprowadzą podstawowe badania profilaktyczne (badania glikemii, saturacji, ciśnienia tętniczego, tętna oraz określą wskaźnik BMI).

 

Rowerowe Show to 40 minutowe widowisko rowerowe łączące w sobie ogromne emocje, rozrywkę oraz edukację. Show nie jest zwyczajnym pokazem rowerowym, lecz w pełni profesjonalnym przedstawieniem artystycznym.

 

Rowerowa Akademia to mobilne miasteczko rowerowe, które łączy w sobie elementy rozrywki jak i edukacji. Dzięki ogromnemu wyborowi rowerów uczestniczyć w Akademii mogą dzieci w każdym wieku. Uczestnicy szkolą swoją jazdę na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz na profesjonalnych przeszkodach rowerowych.  Dodatkowo z myślą o rodzicach zostanie przygotowana specjalna strefa relaksu na leżakach oraz ćwiczenie z alkogoglami.

 

Luvadance to dynamicznie rozwijająca się grupa cheerleaderska. Formacja istnieje od 2009 r. Wcześniej działała pod nazwą Cheer Queens. W jej skład wchodzą młode, utalentowane tancerki z doświadczeniem w takich stylach jak: balet, taniec współczesny, jazz, taniec towarzyski, a nawet hip hop czy dance hall. Ich wszechstronne umiejętności łączy cheerleading.

 

W ramach III Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego odbędzie się:

  1. Wyścig kolarski PAŁUKI TOUR 2018 na dystansie 60+ km (435 zawodników powyżej 16 roku życia),
  2. Wyścig miniPAŁUKI TOUR 2018 na dystansie do 20 km (planowany udział 100 zawodników – dzieci i młodzież),
  3. Rodzinny raj rowerowy KIDS TOUR 2018 na dystansie ok. 12 km (75 dzieci z opiekunami).

 

Wyścig miniPAŁUKI TOUR 2018 wpisany został do kalendarza Polskiego Związku Kolarstwa i zaliczany jest do Klasyfikacji Wojewódzkiej Ligii Uczniowskich Klubów Sportowych.

 

Organizatorem III Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego PAŁUKI TOUR 2018 jest Lokalna Organizacja Turystyczna PAŁUKI we współpracy z Powiatem Żnińskim, Gminą Żnin oraz Klubem Sportowym Szosa Żnin. Organizatorem Rodzinnego Rajdu Rowerowego KIDS TOUR jest Pałucki Oddział PTTK.

 

Organizacja wydarzenia współfinansowana jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Powiatu Żnińskiego i Gminy Żnin.

Więcej informacji: www.palukitour.pl oraz na profilu wydarzenia na FB

 

Lokalna Organizacja Turystyczna PAŁUKI

 

30 sierpnia 2018 r.

 

III Ogólnopolski Wyścig Kolarski Pałuki Tour 2018. Żnin 02.09.2018r.