Aktualności

I miejsce, Hanna Bulińska, Raciniewo, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
I miejsce, Hanna Bulińska, Raciniewo, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wyniki konkursu na relacje gęsinowe

Wyłoniliśmy laureatów tegorocznego konkursu na relacje ze wspólnego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości. W ramach dorocznej zabawy, ogłaszanej z w ramach kampanii ,,Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina”, otrzymaliśmy kilkadziesiąt prac. Poniżej lista laureatów i wyróżnionych.

 

To budujące, że mieszkańcy województwa chcą spędzać dzień 11 listopada w rodzinnym gronie. Zamysłem naszej akcji ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” było zbudowanie tradycji oficjalnych obchodów Święta Niepodległości w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem – i cel ten został osiągnięty – zauważa marszałek Piotr Całbecki.

 

W tym roku wśród prac konkursowych znalazły się albumy ze zdjęciami, filmy, prezentacje multimedialne, opowiadania, a nawet specjalnie wymyślone gry. Uczestnicy dołączyli do nich przepisy na dania z gęsiny.

 

Laureaci i wyróżnieni w kategorii ogólnej otrzymają karty podarunkowe do sieci sklepów ze sprzętem gospodarstwa domowego. Nagrody trafią do:

  • Hanny Bulińskiej z Raciniewa (gmina Unisław, powiat chełmiński) – za ręcznie wykonany album – I miejsce i karta podarunkowa o nominale 2000 złotych,
  • Agnieszki Szymańskiej z Torunia – za przestrzenną pracę z ręcznie wykonanymi figurkami – II miejsce i karta podarunkowa o nominale 1500 złotych,
  • Magdaleny Cieślińskiej z Browiny (gmina Chełmża, powiat toruński) – za relację w formie prezentacji multimedialnej – III miejsce i karta podarunkowa o nominale 1000 złotych.

 

Kartami podarunkowymi o nominale 500 złotych wyróżniliśmy również prace:

  • Małgorzaty Alwin z Bydgoszczy, która nadesłała film z rodzinnego świętowania,
  • Aliny Kowalskiej z Torunia, która wymyśliła i wykonała grę ,,Gęsinowy Piotruś”,
  • Stefana Kaczmarka z Włocławka za własnoręcznie wykonaną gąskę techniką korzenioplastyki.

 

W kategorii koła gospodyń wiejskich nagrodziliśmy:

  • Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwo Złotopole (powiat lipnowski) – I nagroda – 2500 złotych – za relację z przygotowanej na dzień 11 listopada w świetlicy w Złotopolu rekonstrukcji rodzinnego obiadu na św. Marcina w latach 70-tych XX wieku,
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Dusocinie (powiat grudziądzki) za film ze wspólnego świętowania przez gminną społeczność dnia 11 listopada – II nagroda – 1500 złotych.

 

Wszystkich laureatów i wyróżnionych zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, plac Teatralny 2. Odbędzie się ono 12 grudnia (wtorek) 2023 roku o godz. 10.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 listopada 2023 r.