Aktualności

Gotowanie gęsiny z Pascalem Brodnickim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Gotowanie gęsiny z Pascalem Brodnickim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wygraj warsztaty z Pascalem

Tradycją stało się, że w okresie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w regionie organizowane są wydarzenia związane z naszą kampanią „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Już teraz zachęcamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania będą warsztaty kulinarne prowadzone przez Pascala Brodnickiego.

Do 18 października amatorzy, doświadczeni kucharze, miłośnicy dobrego jedzenia, mogą zgłaszać się do konkursu. Warsztaty odbędą się 10 listopada w Toruniu, a żeby wziąć w nich udział wystarczy w maksymalnie 11 słowach napisać, dlaczego to właśnie Ty powinieneś w nich uczestniczyć. Co ważne w odpowiedzi musi się znaleźć się słowo „gęsina”. *

 

Zgłoś swój udział

 

Akcja „Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina” to inicjatywa zapoczątkowana przez marszałka Piotra Całbeckiego w 2009 roku, to radosne świętowanie i kulinarne doznania. Kolejny Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny odbędzie się w Przysieku 10-11 listopada. Podczas finałowego festiwalu będzie można znaleźć wyjątkowe artykuły – regionalne produkty, żywność ekologiczną czy rękodzieło.

 

Jak co roku marszałek Piotr Całbecki przekazuje również mieszkańcom regionu gęsie tuszki na świąteczny obiad, w tym roku jest ich 2023. Można je wygrać w konkursach przeprowadzanych przez regionalne i lokalne media.

 

Więcej szczegółów na temat akcji specjalnych pojawi się wkrótce na naszej stronie www.kujawsko-pomorskie.pl oraz na www.czasnagesine.pl.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

10 października 2023 r.