Aktualności

Spektakl „Maurycy” w Kujawsko-Pomorskiem Impresaryjnym Teatrze Muzycznym, fot. Kinga Aneta Sroczyńska
Spektakl „Maurycy” w Kujawsko-Pomorskiem Impresaryjnym Teatrze Muzycznym, fot. Kinga Aneta Sroczyńska

Wydarzenia online w Teatrze Muzycznym

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu  dołączył do grona marszałkowskich  instytucji, które swoją aktywność przeniosły do sieci. Dostępne są już propozycje dla najmłodszych odbiorców, dla których aktorzy z teatru przygotowali swoje interpretacje baśni braci Grimm. Placówka umieściła również na swoim kanale czytane przez aktora i reżysera Witolda Szulca fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” i „Poezji zebranych” Karola Wojtyły.

 

Jako  jeden ze swoich projektów wirtualnych  teatr proponuje powstały we współpracy z Książnicą Kopernikańską w Toruniu nowy cykl pt. „Maurycy i Czytelnicy”, w ramach którego aktorzy Teatru Muzycznego czytają baśnie braci Grimm. Premierowo odcinki transmitowane są przez Książnicę Kopernikańską na żywo w każdą środę o godz. 18:00. Można je obejrzeć tutaj. Nagrania są następnie udostępnianie na  kanale teatru.

 

By widzowie mogli być na bieżąco, na portalu społecznościowym utworzono wydarzenie. Zachęcamy do dołączenia.

 

Z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II przygotowano specjalny projekt, w który zaangażował się reżyser i aktor Witold Szulc. Na kanale dostępne jest nagranie, w którym artysta czyta fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” i „Poezji zebranych” Karola Wojtyły.

 

Powstało też 11 odcinków video-wywiadów „Poznaj Teatr Muzyczny w Toruniu”. Osoby związane z toruńską sceną odpowiadają w nich  na pytania o najbardziej wymagające role, wymarzone postaci i ulubione musicale. Wszystkie wywiady dostępne są tutaj.

 

Obecnie odbywają się zdalne próby komedii „Kamienie w kieszeniach” w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa. Teatr planuje w przyszłym tygodniu umieścić na swoim kanale fragmenty prób. Zapowiedź spektaklu tutaj.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą online Teatru Muzycznego, która dostępna jest na stronie internetowej placówki.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny i Książnica Kopernikańska są instytucjami kultury działającymi pod skrzydłami samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

22 maja 2020 r.