Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Wygraj komiks o papieżu

W mijającym tygodniu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin patrona województwa kujawsko-pomorskiego. Jan Paweł II to także jeden z bohaterów wydanej przez Urząd Marszałkowski serii komiksów, przybliżających czytelnikom wybitne postaci związane z naszym regionem. Wydawnictwo to można zdobyć w naszym konkursie internetowym.

Zadanie konkursowe brzmi: Proszę podać datę (dzień, miesiąc i rok) uroczystej sesji sejmiku województwa, podczas której Jan Paweł II został patronem województwa kujawsko-pomorskiego.

Komiksami nagrodzimy pierwszych dziesięć osób, które dziś (22 maja) od godziny 11 prześlą prawidłową odpowiedź na adres j.kosinska@kujawsko-pomorskie.pl. Laureatów o wygranej poinformujemy mailem.

Komiks „Jan Paweł II – nasz patron” opowiada o pielgrzymkach Ojca Świętego do naszego regionu. Obserwujemy je z perspektywy osób uczestniczących w wizytach papieża w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, które opowiadają o swoich wspomnieniach studentowi, piszącemu pracę magisterską. Tekst napisał Maciej Jasiński, rysunki wykonał Jacek Michalski, współpraca historyczna profesor Waldemar Rozynkowski.

  • Komiks „Jan Paweł II – nasz patron” znajduje się tutaj

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego powstało łącznie osiem komiksów. Bohaterami pozostałych są wybitne postaci związane z naszym regionem: Władysław Raczkiewicz, ksiądz Jerzy Popiełuszko, Edward Stachura, Jan Czochralski, Marian Rejewski i Helena Grossówna.

  • Komiksy dostępne są również on-line

W tym roku powstało wydawnictwo „Wolność nie umiera nigdy”, poświęcone setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski – tutaj.

Czytaj także:

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

22 maja 2020 r.