Aktualności

Fot. Daniel Pach
Fot. Daniel Pach

Wycieczka plus lekcja – nasza oferta dla podstawówek

Samorząd województwa organizuje bezpłatne jednodniowe wycieczki do położonych w naszym regionie parków krajobrazowych dla zorganizowanych grup uczniów szkół podstawowych. Otwieramy rekrutację.

 

– Wycieczki, same w sobie bardzo atrakcyjne, łączymy z lekcjami w plenerze. Przekazana w ten sposób wiedza ekologiczna z całą pewnością zostanie w głowach na dłużej – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.   

 

Wycieczki do ośmiu parków krajobrazowych na terenie Kujaw i Pomorza będą się odbywały od ostatniej dekady kwietnia do początku czerwca. Szansę na „zielone lekcje” ma młodzież ze wszystkich podstawówek w regionie, decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy – 40-osobowe grupy uczniowskie w wieku 6-15 lat pod opieką pedagogów – otrzymają pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć oraz wyżywienie

 

Rekrutacja trwać będzie do wyczerpania miejsc wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej i formularza zgłoszeniowego. Wypełnione i podpisane przez opiekunów grup formularze zgłoszeniowe w formacie pdf prosimy przesyłać na adres wycieczka@kujawsko-pomorskie.pl.

 

 

Wszelkie zapytania dotyczące organizacji wycieczek prosimy kierować do Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego. Osobą do kontaktu jest p. Agnieszka Stańczak (e-mail a.stanczak@kujawsko-pomorskie.pl, tel. 728 494 596).

 

Kurs edukacji ekologicznej w postaci wycieczek do parków krajobrazowych dla uczniów kujawsko-pomorskich szkół podstawowych organizujemy w ramach projektu „Edukacja społeczności obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego. Lubię tu być … na zielonym!”. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 marca 2018 r.