Aktualności

Konferencja „Wychowanie asertywne – profilaktyka przemocy w rodzinie i dla rodziny”, fot. Jacek Piotrowski
Konferencja „Wychowanie asertywne – profilaktyka przemocy w rodzinie i dla rodziny”, fot. Jacek Piotrowski

Wychowywać bez przemocy

Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci oraz Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W czwartek (19 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja „Wychowanie asertywne – profilaktyka przemocy w rodzinie i dla rodziny”. Dzisiaj (20 listopada) Kujawsko-Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Toruniu organizuje dyżur eksperta z Biura Rzecznika Praw Dziecka. W ramach kampanii przeciwko przemocy Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny prezentuje spektakl „Złoto i liście”.

 

Konferencja „Wychowanie asertywne – profilaktyka przemocy w rodzinie i dla rodziny” była okazją do spotkania różnych grup zaangażowanych w proces opieki i wychowania dzieci i młodzieży – rodziców, nauczycieli i pedagogów, członków organizacji i instytucji działających na rzecz rodziny. W programie spotkania między innymi zagadnienia związane w wychowywaniem bez przemocy w rodzinie i szkole, a także wpływem środowiska lokalnego, mediów oraz kultury i sztuki na wychowanie dzieci i młodzieży. Chętni wzięli udział w szkoleniu superwizyjnym prowadzonym przez specjalistów certyfikowanych przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W  ramach projektu „Kampania przeciwko przemocy – teatralne tournée z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci” Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny przygotował musical dla dzieci i młodzieży „Złoto i liście”, z którym odwiedza Włocławek, Inowrocław, Toruń, Brodnicę i Bydgoszcz (więcej).

 

W piątek (20 listopada, w godzinach 10-14) w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Adopcyjnym w Toruniu (ul. Konstytucji 3 Maja 40A, I piętro) odbędzie się dyżur przedstawiciela Rzecznika Praw Dziecka. W trakcie spotkania z prawnikiem będzie można skonsultować lub zgłosić problem dotyczący naruszania praw dziecka (tel. 56 621 06 72).

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 listopada 2015 r.

 

Konferencja „Wychowanie asertywne – profilaktyka przemocy w rodzinie i dla rodziny”, fot. Jacek PiotrowskiKonferencja „Wychowanie asertywne – profilaktyka przemocy w rodzinie i dla rodziny”, fot. Jacek PiotrowskiKonferencja „Wychowanie asertywne – profilaktyka przemocy w rodzinie i dla rodziny”, fot. Jacek PiotrowskiKonferencja „Wychowanie asertywne – profilaktyka przemocy w rodzinie i dla rodziny”, fot. Jacek PiotrowskiKonferencja „Wychowanie asertywne – profilaktyka przemocy w rodzinie i dla rodziny”, fot. Jacek PiotrowskiKonferencja „Wychowanie asertywne – profilaktyka przemocy w rodzinie i dla rodziny”, fot. Jacek Piotrowski