Aktualności

Koncert Ireny Santor na zakończenie Forte Artus Festival, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl
Koncert Ireny Santor na zakończenie Forte Artus Festival, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl

Kultura na weekend: festiwale i koncerty

Zakończenie festiwalu Camerimage, Toruń Blues Meeting, Toruńskie Spotkania Jednego Aktora, koncert Ireny Santor na zakończenie Forte Artus Festival, koncert w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, występ Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej w auli toruńskiego UMK oraz wizyta bydgoskich filharmoników w Berlinie to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkania z kulturą.

 

W najbliższy weekend (20-21 listopada) fani muzyki bluesowej z całego kraju spotkają się w klubie Od Nowa podczas 26. Toruń Blues Meeting. Dwa festiwalowe dni wypełni muzyka zespołów z Polski, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Słowacji. Festiwal zakończy nocne jam session na małej scenie klubu. Więcej o festiwalu.

 

Baj Pomorski zaprasza w weekend na 30. Toruńskie Spotkania Jednego Aktora. Festiwalu Festiwali. Przez trzy dni (20-22 listopada) na małej i dużej scenie teatru zaprezentuje się aktorzy z monodramami, które były już prezentowane na innych, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Wystąpią między innymi Jacek Poniedziałek, Wiesław Komasa i Kamil Maćkowiak. Wydarzeniu towarzyszyć będą promocje książek traktujących o teatrze oraz wystawa pokonkursowa plakatów festiwalowych. Więcej o wydarzeniu.

 

W niedzielę (22 listopada) Filharmonia Berlińska będzie gościć uroczysty koncert z okazji 40-lecia współpracy bydgoskich filharmoników i chóru Berliner Capella. Orkiestra Symfoniczna FP i berliński chór pod batutą niemieckiego dyrygenta Kerstina Behnke wykonają Stabat Mater Szymanowskiego i Niemieckie Requiem Brahmsa. Wystąpią także Claudia Barainsky (sopran), Agnieszka Rehlis (mezzosopran) i Burkhard von Puttkamer (baryton). Więcej o koncercie.

 

Artyści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej w ramach pierwszego tournee koncertowego po Polsce wystąpią w niedzielę (22 listopada) na scenie auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Publiczności zaprezentują się soliści, orkiestra, tańcerze oraz chór. W programie słynne arie operowe i utwory operetkowe. Więcej na temat wydarzenia.

 

Niedziela (22 listopada) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni to koncert grającego na altówce Krzysztofa Bleka i pianisty Takayuki Hiraty. Muzycy zaprezentują utwory Glinki, Paganiniego, Czajkowskiego i Witolda Rudzińskiego. Więcej o koncercie.

 

Filharmonia Pomorska i Ośrodek Chopinowski w Szafarni są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Czytaj też:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

19 listopada 2015 r.

Koncert Ireny Santor na zakończenie Forte Artus Festival, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.plKoncert Ireny Santor na zakończenie Forte Artus Festival, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.plKoncert Ireny Santor na zakończenie Forte Artus Festival, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.plKoncert Ireny Santor na zakończenie Forte Artus Festival, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.plKoncert Ireny Santor na zakończenie Forte Artus Festival, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl