Aktualności

Koncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKP
Koncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKP

Wszystkiego najlepszego dla mam

– Nasze mamy – to im zawdzięczamy najwięcej. Dzień Matki jest okazją by podziękować tym wyjątkowym w naszym życiu osobom za ciepło, opiekę i wielkie serce. Wszystkim mamom w dniu ich święta życzę dużo zdrowia, radości i pogody ducha na każdy dzień – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego odbył się kameralny koncert „Nie ma jak u mamy”. Z muzycznymi życzeniami dla mam wystąpili znani i lubiani aktorzy i piosenkarze: bracia Golcowie, Natalia Nykiel, Roma Gąsiorowska, Krzysztof Iwaneczko, Igor Herbut, Katarzyna Bujakiewicz, Janusz Radek. Artyści zaśpiewali ulubione piosenki swoich mam i utwory, które pamiętają z dzieciństwa. Koncert nagrano w odrestaurowanym dworku Orpiszewskich w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce. Emisja w niedzielę (31 maja) na antenie TVP1 (godz. 16.05) i TVP Polonia (godz. 21.45).

 

Z myślą o wszystkich mamach Ośrodek Chopinowski w Szafarni zorganizował wczoraj (26 maja) koncert życzeń. Zabrzmiały utwory z repertuaru Ireny Jarockiej, Wojciecha Młynarskiego, Alicji Majewskiej i Aleksandra Żabczyńskiego. Więcej informacji na stronie Ośrodka.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprosiła do wysłuchania ubiegłorocznego „Koncertu dla mam”, z piosenkami do tekstów Marii Czubaszek w wykonaniu orkiestry kameralnej Capella Bydgostiensis. Nagranie wideo z koncertu można było  obejrzeć wczoraj (26 maja) na kanałach Filharmonii w mediach społecznościowych (Facebook i YouTube).

 

Książnica Kopernikańska w Toruniu przygotowała prezentację „Mama, mateczka, matula – artyści o matkach”, z portretami matek przestawionymi w rodzimej poezji, literaturze i malarstwie. Publikację można obejrzeć tutaj.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Wojewódzka Biblioteka Publiczna –Książnica Kopernikańska w Toruniu, Ośrodek Chopinowski w Szafarni i Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

26 maja 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2020 r.

 

Koncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKPKoncert „Nie ma jak u mamy” w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, fot. Wojtek Szabelski dla UMWKP