Aktualności

Wspieramy upowszechnianie turystki

Wspieramy upowszechnianie turystki

Zlot Miłośników Pojezierza Brodnickiego, Impreza na orientację „Nad Wdą 2015” oraz „Jesienne Manewry Ekotona” – 43 różnego rodzaju przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem turystyki i krajoznawstwa odbędą się w tym roku na Kujawach i Pomorzu dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd województwa rozdzielił dofinansowanie w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych.

 

– Samorząd województwa realizuje szereg przedsięwzięć związanych z popularyzacją i upowszechnianiem turystyki w regionie. Wśród nich jest wspieranie organizacji pozarządowych w organizacji społecznych inicjatyw. Dofinansowanie z budżetu województwa kierujemy między innymi na odnowę oznakowania szlaków turystycznych  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

O wsparcie w konkursie ubiegały się towarzystwa turystyczno-krajoznawcze, stowarzyszenia, fundacje oraz kluby turystyczne. Dofinansowanie trafiło na organizację na terenie naszego województwa rajdów pieszych i rowerowych, konkursów oraz imprez turystyczno-krajoznawczych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Suma dotacji to 150 tysięcy złotych.

 

Wśród dotowanych projektów znalazły się: Konkurs literacki dla młodych krajoznawców „W drodze” organizowany przez bydgoskie Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Rajd Szlakiem św. Jakuba przygotowywany przez Oddział Nadgoplański PTTK, Rajd Pieszy po Ziemi Dobrzyńskiej dla Dzieci i Młodzieży organizowany przez Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej, a także Borowiacki Rajd Rowerowy, którego organizatorem jest Fundacja Zrównoważonego Rozwoju Lokalnego „Cisowy Fyrtel” z powiatu tucholskiego.

 

Lista wszystkich przedsięwzięć tutaj

Część wsparcia Urząd Marszałkowski rozdysponuje w trybie uproszczonym.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 maja 2015 r.