Aktualności

fot. Droga z Wąbrzeźna do Kowalewa podczas prac budowlanych, fot. Tymon Markowski
fot. Droga z Wąbrzeźna do Kowalewa podczas prac budowlanych, fot. Tymon Markowski

Nowa droga z Wąbrzeźna do Kowalewa

Zakończyła się przebudowa 16-kilometrowego odcinka drogi powiatowej z Wąbrzeźna do Kowalewa Pomorskiego. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W uroczystości podsumowującej projekt, która odbędzie się dzisiaj (27 maja) w Pływaczewie i Wąbrzeźnie weźmie udział przewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

 

Droga powiatowa nr 1722C między Wąbrzeźnem a Kowalewem Pomorskim od wielu lat była w bardzo złym stanie. Inwestycja, która była wspólną inicjatywą pięciu lokalnych samorządów, objęła modernizację blisko 16-kilometrowego odcinka przebiegającego przez Wąbrzeźno, gminę wiejską Wąbrzeźno i gminę miejsko-wiejską Kowalewo Pomorskie w powiecie golubsko-dobrzyńskim. Poszerzeniu i przebudowie jezdni towarzyszyły między innymi budowa chodników i przebudowa skrzyżowań.

Wartość przedsięwzięcia to 20,6 mln złotych, wartość wsparcia z RPO WK-P wynosi 10,3 mln złotych (50 procent). Obowiązkiem wyasygnowania wkładu własnego dzieliły się samorządy: powiatu wąbrzeskiego (który jest lidem projektu), miasta Wąbrzeźna, gminy wiejskiej Wąbrzeźno, powiatu golubsko-dobrzyńskiego i gminy Kowalewo Pomorskie.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

27 maja 2015 r.