Aktualności

fot. Filip Kowalkowski
fot. Filip Kowalkowski

Wsparcie i najlepsze życzenia

Rodzinom, które po sierpniowych nawałnicach znalazły się w najtrudniejszej sytuacji, zawieźliśmy (18 grudnia) świąteczne paczki żywnościowe. Za kilka dni Boże Narodzenie – czas, w którym każdy choć na chwilę powinien zapomnieć o troskach i poczuć się częścią wspólnoty. 

 

– To symboliczny gest, za pomocą którego mówimy im „nie jesteście sami, pamiętamy o was”. Mam też nadzieję, że rzeczy, które włożyliśmy do paczek, zwyczajnie się w święta przydadzą. Do najlepszych świątecznych życzeń dołączam też te: by następne spędzali już pod własnym dachem – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Każda z paczek ważyła ok. 10 kilogramów. Były w nich świąteczne ciasta oraz trwała, zapakowana żywność. Trafiły do dwudziestu rodzin, które w nawałnicy straciły dach nad głową. Większość z nich mieszka w przekazanych przez samorząd województwa domach mobilnych, dwóm pomagamy odbudować ich własne domy.

 

Samochody z paczkami pojechały do Sitowca, Samsieczna, Popielewa, Wiskitna i Dziedzinka w powiecie bydgoskim; do Dębowa w powiecie nakielskim; do Murczynka w powiecie żnińskim; do Nowego Dworu, Sitna, Szynwałdu, Olszewki, Sośna i Rogalina w powiecie sępoleńskim; do Małej Kloni, Pamiętowa, Kęsowa i Żalna w powiecie tucholskim.

 

Zobacz też:

 

Beta Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 grudnia 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 grudnia 2017 r.

 

fot. Filip Kowalkowskifot. Filip Kowalkowskifot. Filip Kowalkowskifot. Filip Kowalkowskifot. Filip Kowalkowskifot. Filip Kowalkowskifot. Filip Kowalkowskifot. Filip Kowalkowskifot. Filip Kowalkowskifot. Filip Kowalkowski