Aktualności

Klatka teledysku „Gdy pada śnieg”

Gdy pada śnieg – muzyczna opowieść o świętach

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego powstał teledysk do piosenki „Gdy pada śnieg”, wykonywanej przez Kayah i zespół Q YA VY. Klip prezentuje świąteczną podróż przez województwo kujawsko-pomorskie.

 

Teledysk do utworu „Gdy pada śnieg” jest niezwykły, ponieważ przypomina o tym, że zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas odkrywania tego, co dobre, pojednania się ludźmi i niesienia pomocy potrzebującym – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W filmie ekipa wolontariuszy i filmowców podróżuje po województwie busem i z każdego odwiedzanego miejsca otrzymuje ręcznie wykonane ozdoby, które następnie przekazuje do kolejnych osób na trasie wędrówki. W ten sposób dzielą się nie tylko małymi upominkami, ale też pozytywną energią i radością. Członkowie ekipy odwiedzają: oddział przedszkolny w Bninie (powiat nakielski) „Dobre ludki”, grupę młodzieży w Stowarzyszeniu Dzieciom i Młodzieży „Wędka” im. każdego Człowieka w Toruniu, podopiecznych Coffe House Toruń i seniorów z Domu Sue Ryder w Bydgoszczy. Upominki wolontariusze wręczają także podróżującym tramwajem w Grudziądzu oraz przechodniom na ulicach starego miasta w Chełmnie. Teledysk wieńczy spontaniczna świąteczna impreza na dworcu PKP w Solcu Kujawskim.

 

Teledysk można zobaczyć tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 grudnia 2017 r.