Aktualności

Wizualizacja oddziału WORD w Inowrocławiu
Wizualizacja oddziału WORD w Inowrocławiu

WORD w Inowrocławiu w lepszych warunkach

Rusza budowa nowej bazy inowrocławskiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. W piątkowej (15 czerwca) uroczystości podpisania umowy z wykonawcą inwestycji uczestniczyli w Inowrocławiu marszałek Piotr Całbecki oraz wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

– Oddział WORD w Inowrocławiu to potrzebna instytucja. Do realizacji rozpoczynającej się wkrótce inwestycji przygotowywaliśmy się od początku jej działalności. Dziękuję władzom Inowrocławia za przekazanie terenu, na którym placówka może funkcjonować. Sądzę, że nowy – funkcjonalny i nowoczesny obiekt inowrocławskiego ośrodka spełni oczekiwania mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Oddział bydgoskiego WORD w Inowrocławiu przyjmuje średnio 16 tysięcy kandydatów na kierowców rocznie. Placówka od powstania w 2014 roku notuje stały roczny wzrost zysku. Instytucja mieści się obecnie w siermiężnym, około 50-letnim budynku, który nie spełnia podstawowych standardów lokalowych, sanitarnych i obsługi klienta. Brakuje między innymi poczekalni i parkingu dla klientów oraz garaży na auta egzaminacyjne.

W ramach realizacji inwestycji powstanie nowy budynek administracyjno-egzaminacyjny oraz pięć garaży na samochody i motocykle egzaminacyjne. Całkowita powierzchnia pomieszczeń wyniesie 643 m². Koszt inwestycji to 4,3 miliona złotych, a źródłem finansowania są środki własne WORD w Bydgoszczy. Wykonawcą jest wyłoniona w postępowaniu przetargowym inowrocławska firma MEGA Sp. z o.o. Prace rozpoczną się niezwłocznie po podpisaniu umowy i potrwają ok. 210 dni. Oddanie nowego budynku planowane jest na styczeń 2019 roku.

Umowę dotyczącą realizacji inwestycji w obecności marszałka Piotra Całbeckiego, wicemarszałka Dariusza Kurzawy oraz prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy podpisali w Inowrocławiu dyrektor WORD w Bydgoszczy Andrzej Gross i prezes firmy MEGA Sp. z o.o. Krzysztof Krzesiński.

Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego to jednostki organizacyjne samorządu województwa. W naszym regionie funkcjonują trzy takie placówki: WORD w Bydgoszczy, który prowadzi także oddział w Inowrocławiu; WORD Toruniu, któremu podlega także oddział w Grudziądzu, oraz WORD we Włocławku.

Czytaj też: RPO dla Inowrocławia

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

15 czerwca 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r.

Uroczystość podpisania umowy na budowę oddziału WORD w Inowrocławiu, fot. Łukasz PiecykUroczystość podpisania umowy na budowę oddziału WORD w Inowrocławiu, fot. Łukasz PiecykUroczystość podpisania umowy na budowę oddziału WORD w Inowrocławiu, fot. Łukasz PiecykWizualizacje oddziału WORD w InowrocławiuWizualizacje oddziału WORD w InowrocławiuWizualizacje oddziału WORD w InowrocławiuWizualizacje oddziału WORD w InowrocławiuWizualizacje oddziału WORD w InowrocławiuWizualizacje oddziału WORD w Inowrocławiu