Aktualności

Fragment afiszu

Włocławski targ z darami lata

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza w niedzielę (24 września) na IV Włocławski targ z darami lata „Na jesieni świat się mieni”, który odbędzie się na placu obok Muzeum Etnograficznego przy ulicy Bulwary 6.

 

Celem imprezy jest promocja produktów tradycyjnych wyrabianych na małą skalę z lokalnych surowców. Większość z nich, w oparciu o przepisy regionalnej kuchni ludowej, przygotują Koła Gospodyń Wiejskich i laureaci różnych konkursów kulinarnych.

 

Odwiedzający targ będą mieli okazję spróbować i zakupić m.in. wędliny wykonane tradycyjnymi metodami, wyroby z gęsi, sery, przetwory owocowe i warzywne, soki, miody, kawy, herbaty, oleje, octy, ciasta, chleby. W ofercie wystawców znajdą się również gotowe potrawy, m.in. pierogi z różnymi nadzieniami, zupy, bigosy, kluski ziemniaczane i wiele innych.

 

Podczas targów prezentujemy walory warzyw. W tym roku będzie to burak, który w polskiej kuchni używany jest już od kilku wieków. Jego dobroczynne właściwości zostały zauważone przez naszych przodków. W kuchni kujawskiej tradycyjnym półproduktem z buraka jest kwas, tzw. kulis. Przyrządza się z niego m.in. wigilijną zupę i napój do picia.

 

IV Włocławski targ z darami lata „Na jesieni świat się mieni” odbędzie się 24 września br., w godz. 10.00–14.00, na placu znajdującym się obok Muzeum Etnograficznego we Włocławku przy ul. Bulwary 6

Targ odbędzie się bez względu na pogodę. Wstęp wolny.

 

Plakat zapraszający na targi

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku jest jednostką organizacyjną samorządu województwa

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

22 września 2017 r.