Aktualności

Marina w Nakle, fot. Andrzej Goiński
Marina w Nakle, fot. Andrzej Goiński

Wizyta w Nakle i Szubinie

Marszałek Piotr Całbecki wizytował 12 lutego Nakło nad Notecią i Szubin w powiecie nakielskim. W programie znalazły się spotkania z samorządowcami, dziennikarzami lokalnych mediów i strażakami z nakielskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz środowiskami medycznym i oświatowym. Gospodarz województwa odwiedził też przystań w Nakle i szpital w Szubinie.

 

Wśród rozmówców marszałka Całbeckiego byli starosta nakielski Tomasz Miłowski, burmistrz Szubina Artur Michalak i burmistrz Kcyni Marek Szaruga oraz prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie Adrianna Nowicka i dyrektor medyczny tej jednostki radny województwa Marek Domżała. Marszałek złożył też krótką wizytę nakielskim strażakom, którzy okazali się najlepsi w tegorocznej edycji organizowanego przez PCK, promującego honorowe krwiodawstwo ogólnopolskiego konkursu „Ognisty ratownik – gorąca krew”. W Komendzie Powiatowej PSP, którą doceniono w kategorii najaktywniejsza jednostka PSP, od czterech lat prężnie działa klub honorowych dawców krwi.

 

Oddana do użytku w 2014 roku przystań w Nakle to jedna z najważniejszych inwestycji samorządu powiatu nakielskiego ostatnich lat. Nowoczesny basen portowy z infrastrukturą do cumowania jachtów uzupełniają punkt informacji turystycznej, wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, część hotelowa i segment konferencyjny, pole namiotowe oraz kompleks boisk sportowych. Dotacja z naszego RPO 2007-2013 wyniosła 5,5 miliona złotych.

 

Należące do sieci Nowy Szpital lecznice w Szubinie i Nakle otrzymały w ostatnich latach potężny zastrzyk środków na inwestycje modernizacyjne oraz zakupy sprzętu. W pierwszym rzucie zmodernizowano bloki operacyjne, zakupiono też sprzęt i aparaturę na potrzeby chirurgii (laparoskopy, aparaty do znieczulenia, agregaty klimatyzacyjne, zestawy monitorujące do intensywnego nadzoru, aparaturę rentgenowską i zestawy endoskopowe). Kolejnym przedsięwzięciem była modernizacja segmentu rehabilitacyjnego w placówce w Szubinie uzupełniona o zakupy aparatury do terapii usprawniającej oraz budowę zintegrowanego systemu informatycznego. Najnowszymi inwestycjami są przebudowa poradni specjalistycznej, utworzenie stanowiska intensywnej terapii oraz zakup aparatury medycznej m.in. na potrzeby oddziału chirurgicznego. Także w tym przypadku finansowanie pochodziło z RPO 2007-2013. Łączne wsparcie wyniosło 7 milionów złotych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 lutego 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2015 r.

Wizyta Marszałka Piotra Całbeckiego w Nakle i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta Marszałka Piotra Całbeckiego w Nakle i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta Marszałka Piotra Całbeckiego w Nakle i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta Marszałka Piotra Całbeckiego w Nakle i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta Marszałka Piotra Całbeckiego w Nakle i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiMarina w Nakle, fot. Andrzej Goiński

 

Wizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej GoińskiWizyta marszałka w Nakle nad Notecią i Szubinie, fot. Andrzej Goiński