Aktualności

Targi Tour Salon w Poznaniu w 2015 roku, fot. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna
Targi Tour Salon w Poznaniu w 2015 roku, fot. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Kujawy i Pomorze na targach turystycznych w Poznaniu

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wspólnie z Bydgoszczą, Toruniem, Inowrocławiem, Ciechocinkiem, Grudziądzem oraz powiatem świeckim prezentowały region podczas poznańskich Targów Regionów i Produktów Turystycznych „TOUR SALON” (12-14 lutego). W tym roku impreza odbyła się w nowej, szerokiej formule „targów wolnego czasu”.

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wspólnie z partnerami po raz drugi wystąpiły w Poznaniu jako „Konstelacje dobrych miejsc”. Motyw przewodni stoiska ma odzwierciedlać najważniejsze zadanie branży turystycznej na najbliższe lata – budowanie sieci wzajemnych powiązań. Efektem wspólnej pracy środowiska turystyki w całym regionie mają być tzw. produkty sieciowe, wiążące ofertę gestorów bazy noclegowej, turoperatorów, przewodników, przewoźników i oferentów usług dodatkowych (kulinaria, wypożyczalnie sprzętu, usługi kulturalne, rozrywkowe itd.). Wszystko po to by turysta mógł w komfortowy sposób poznawać nasz region i dowolnie komponować własną „konstelację”.

 

Na gości stoiska czekały liczne animacje, m.in.: wypiek toruńskich pierników; wyrób mydełek z Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz prezentacja Szlaku TeH2O z Bydgoszczy; pokazy krzyżaków z zamku w Świeciu; opowieści z Doliny Dolnej Wisły; kociewskie specjały; występy dziecięcej grupy rekonstrukcyjnej z Nowego; trening Nordic Walking; warsztaty lawendowe z Inowrocławia oraz fotobudka z atrakcjami regionu.

 

Tegoroczne Targi Regionów i Produktów Turystycznych „TOUR SALON” w Poznaniu (12-14 lutego) otwierają nowy rozdział w historii tych najbardziej prestiżowych targów turystycznych w Polsce. Podczas imprezy odbyły się także wydarzenia związane z innymi pasjami: targi wędkarstwa RYBOMANIA, targi myślistwa KNIEJE oraz targi sprzętu pływającego i sportów wodnych BOATEX. Zmienia się też termin wydarzenia – z jesiennego na zimowy.

 

Czytaj też: Poznaj region z przewodnikiem

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

 

12 lutego 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2015 r.