Aktualności

Ambasador Ukrainy Andrii Deshchytsia z wizytą w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Ambasador Ukrainy Andrii Deshchytsia z wizytą w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Wizyta ambasadora Ukrainy

Marszałek Piotr Całbecki podejmował 15 marca w Toruniu ambasadora Ukrainy Andria Deshchytsię, który odwiedził Kujawsko-Pomorskie w związku z inauguracją konsulatu honorowego tego kraju w Bydgoszczy.

 

Ambasador Deshchytsia, który reprezentuje swój kraj w Warszawie od 2014 roku, jest historykiem i politologiem, studiował w Lwowskim Państwowym Uniwersytecie imienia Iwana Franki i na Uniwersytecie Alberty w kanadyjskim Edmonton. W ukraińskiej służbie dyplomatycznej od 1996 roku, pełnił między innymi funkcję ambasadora w Finlandii i Islandii.

 

W spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim uczestniczyli również przewodniczący sejmiku Ryszard Bober, konsul generalny Ukrainy w Gdańsku Lew Zacharczyszyn i wiceprezydent Torunia Andrzej Rakowicz, a także ukraiński konsul honorowy w Bydgoszczy, prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy Krzysztof Sikora.

 

Otwarty we wtorek bydgoski Konsulat Honorowy Ukrainy mieści się w kampusie WSG przy ul. Garbary (budynek J). W uroczystości otwarcia uczestniczył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 marca 2016 r.