Aktualności

Spektakl „Xhumacja” zaprezentowany przez grupę RFM Mazut, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Spektakl „Xhumacja” zaprezentowany przez grupę RFM Mazut, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Festiwal teatrów alternatywnych

W Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w Toruniu od soboty (12 marca) trwają 24. Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra 2016. Do końca tygodnia festiwalowi widzowie zobaczą jeszcze cztery spektakle, przygotowane przez teatry z całego kraju. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wspiera wydarzenie finansowo.

 

 

Klamra jest festiwalem teatralnym prezentującym najnowsze i najciekawsze spektakle przygotowane przez najlepsze polskie teatry niezależne. Celem imprezy jest pokazanie jak najszerszego spektrum krajowej sceny alternatywnej. Stąd obecność na festiwalu teatrów posługujących się różnorodnym językiem i środkami wyrazu, operujących rozmaitą poetyką i klimatem spektakli.

 

Do tej pory na scenie w Od Nowie wystąpiły grupy teatralne neTTheatre, TO-EN Butoh Company, Teatr Cinema i Teatr Kana, RFM Mazut, Klub Komediowy, Laura Leish. Podczas imprezy wystąpią także Sopocki Teatr Tańca, Studio Form Światła, Porywacze Ciał i Komu.

 

Wydarzeniu towarzyszą wystawa fotografii Leszka Mądzika, warsztaty teatralno-recyclingowe, projekcje filmowe, performance oraz koncert zespołu Dikanda.

 

Festiwal zakończy się w sobotę (19 marca). Program.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 marca 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 17 marca 2016 r.

Spektakl „Xhumacja” zaprezentowany przez grupę RFM Mazut, fot. Szymon Zdziebło, fot. Tarantoga.plSpektakl „Xhumacja” zaprezentowany przez grupę RFM Mazut, fot. Szymon Zdziebło, fot. Tarantoga.plSpektakl „Xhumacja” zaprezentowany przez grupę RFM Mazut, fot. Szymon Zdziebło, fot. Tarantoga.plSpektakl „Xhumacja” zaprezentowany przez grupę RFM Mazut, fot. Szymon Zdziebło, fot. Tarantoga.plSpektakl „Xhumacja” zaprezentowany przez grupę RFM Mazut, fot. Szymon Zdziebło, fot. Tarantoga.plSpektakl „Xhumacja” zaprezentowany przez grupę RFM Mazut, fot. Szymon Zdziebło, fot. Tarantoga.pl