Aktualności

Imprezy z cyklu ,,Wieś na weekend” to dobra okazja do zabawy i integracji, fot. Andrzej Goiński
Imprezy z cyklu ,,Wieś na weekend” to dobra okazja do zabawy i integracji, fot. Andrzej Goiński

Wieś na weekend

Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu „Wieś na weekend”. W najbliższy weekend (16-17 lipca) warsztaty, wykłady i piknik  pod hasłem ,,Wyzwalamy mamy” w Gzinie oraz festyn ,,W wiśniowym raju:” w Wiśniewce.

 

Zapraszam wszystkich do udziału w imprezach organizowanych w ramach ,,Wsi na weekend”. To świetna okazja nie tylko do dobrej zabawy i poznania miejscowych smaków i tradycji, ale również do integracji lokalnej społeczności. Dlatego chętnie wspieramy tego typu inicjatywy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Gzin (powiat bydgoski)

„Wyzwalamy mamy – dzień nowych perspektyw dla mam z Zakola Dolnej Wisły”, to impreza pełna kreatywnych i wyzwalających zajęć, skierowana do mam mających  dzieci w wieku do 10 lat. Spotkanie odbędzie się w Ekogościńcu Pachotówko w Gzinie. W programie m.in. wykłady motywacyjne dla mam, warsztaty kosmetyczne ,,Zadbana mama”, gdzie można będzie poznać triki pielęgnacyjne i tajniki makijażu w pigułce, zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Poza tym panie będą mogły wziąć również udział w zajęciach fitness, podczas których zostaną zaprezentowane ćwiczenia możliwe do wykonania podczas spaceru z dzieckiem, warsztaty decoupage i międzygminne zawody z konkursami. Dla wygranej drużyny gminnej organizatorzy przewidzieli nagrody i piknikowy poczęstunek. Organizatorem dnia dla mam jest Lokalna Grupa Działania ,,Zakole Dolnej Wisły”, więcej informacji tutaj.

 

Wiśniewka (powiat sępoleński)

 

Wiśniewka powiecie sępoleńskim będzie w najbliższy weekend (16-17 lipca) gospodarzem festynu ,,W wiśniowym raju”. Imprezę organizuje stowarzyszenie Krajna Plus. Zarówno miłośnicy sadów, jak i smakosze wiśni, znajdą tam coś dla siebie. Uczestnicy posadzą na terenie Wiśniewki 120 drzewek wiśni, wysłuchają krótkiego wykładu na temat zasad doboru odmian wiśni, a także zobaczą prezentację odmian wiśni, które zostały przygotowane do wysadzenia. Dla tych, którzy lubią spędzać czas w kuchni, przygotowano warsztaty kulinarne sporządzania potraw i przetworów z wiśni. Podczas warsztatów rękodzielniczych będzie możliwość wykonania własnoręcznie dzieła, przy wykorzystaniu pestek wiśni. W programie również konkursy z nagrodami. Pierwszego dnia festynu od godz. 20 odbędzie się też zabawa taneczna.

 

 Plakat - Festyn w wiśniowym raju

 

„Wieś na weekend” to projekt w ramach którego 26 instytucji otrzymało dofinansowanie imprez, których celem jest aktywizacja mieszkańców wsi i podejmowanie inicjatyw służących włączeniu społecznemu. Organizatorem był działający w Urzędzie Marszałkowskim Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Na dofinansowanie projektów zarezerwowano 200 tysięcy złotych.

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

 22 czerwca 2016 r.
Ostatnia aktualizacja 15 lipca 2016 r.