Aktualności

Świąteczne podarunki dla nestorów, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Świąteczne podarunki dla nestorów, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Wielkanocne życzenia dla stulatków

Wykonane ręcznie pierniki, zajączki, słoiki z tradycyjnym chrzanowym przysmakiem i kartki ze świątecznymi życzeniami znajdują się w paczkach przygotowanych przez Urząd Marszałkowski dla najstarszych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Przed świętami wielkanocne upominki trafią do kilkudziesięciu osób w wieku stu lat i starszych. 

 

Obchodzimy tegoroczne święta Wielkiejnocy w czasie, kiedy nasze serca przepełniają troska o zdrowie i życie najbliższych, bojaźń o przyszłość. Myślą i modlitwą jesteśmy z bliskimi, rodziną oraz tymi, którzy z poświęceniem troszczą się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Życzmy sobie nawzajem, abyśmy, tworząc wspólnotę solidarności, dostrzegli w Zmartwychwstaniu prawdę i sens miłości, cierpienia i ofiary. Niech ta wiara będzie dla nas źródłem nadziei i radości. Alleluja!  – przekazuje w życzeniach marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

 

O najstarszych mieszkańcach naszego województwa uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat pamiętamy przez cały rok – świętujemy ich urodziny i przesyłamy prezenty z okazji świąt. Przed zbliżającą się Wielkanocą Urząd Marszałkowski przygotował kilkadziesiąt paczek z upominkami, które od poniedziałku (29 marca) trafiają do rówieśników Niepodległej w całym województwie. W związku z zagrożeniem epidemicznym paczki dostarczane są z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

 

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości samorząd województwa rozpoczął wybijanie specjalnej edycji medalu Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis przyznawanego najstarszym mieszkańcom naszego regionu. Rodziny osób, które w 2021 roku kończą sto lat, a także starszych, którzy do tej pory nie otrzymali medalu, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl

 

Świąteczne paczki dla seniorów

Osoby należące do grona rówieśników niepodległej to nie jedyni adresaci wielkanocnych podarunków. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wspiera działania mającą na celu pomoc stowarzyszeniom i osobom wymagającym wsparcia w trudnym czasie pandemii. Dla starszych, samotnych i chorych mieszkańców naszego województwa Urząd Marszałkowski przygotował niemal cztery tysiące paczek z produktami spożywczymi i artykułami higienicznymi. 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

1 kwietnia 2021 r.

 

Świąteczne podarunki dla nestorów, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP Świąteczne podarunki dla nestorów, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP Świąteczne podarunki dla nestorów, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP Świąteczne podarunki dla nestorów, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP Świąteczne podarunki dla nestorów, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwiąteczne podarunki dla nestorów, fot. Andrzej Goiński/UMWKP