Aktualności

Bernadetta Ruszkiewicz, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Bernadetta Ruszkiewicz, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Bądźmy razem dla siebie i ze sobą!

Naturalne, regionalne produkty od rolników zaopatrujących sklep Lokalna Żywność, kosmetyki z naszej spółki Uzdrowisko Ciechocinek i kartki ze świątecznymi życzeniami znajdują się w paczkach przygotowanych przez Urząd Marszałkowski dla najstarszych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Przed świętami wielkanocnymi upominki trafią do kilkudziesięciu osób w wieku stu lat i starszych.

 

Niech Święta Wielkiej Nocy po raz kolejny pozwolą nam uwierzyć w zwycięstwo życia nad śmiercią, dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, nadziei nad zwątpieniem, bliskości nad obcością. Bądźmy razem dla siebie i ze sobą – przekazuje w życzeniach marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

 

O najstarszych mieszkańcach naszego województwa uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat pamiętamy przez cały rok – świętujemy ich urodziny i przesyłamy prezenty z okazji świąt. Przed zbliżającą się Wielkanocą Urząd Marszałkowski przygotował kilkadziesiąt paczek z upominkami, które trafiają do seniorów w całym województwie. Część z nich wręczyli wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, wiceprzewodnicząca sejmiku Katarzyna Lubańska, członek zarządu Sławomir Kopyść oraz radni województwa Jacek Gajewski, Ewa Mes, Stanisław Pawlak, Tadeusz Pogoda, Rafał Sobolewski i Marek Witkowski.

 

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w najbliższym czasie kończą sto lat, a także starszych, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

29 marca 2024 r.