Aktualności

Otwarcie harcerskiego ośrodka w Białej, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Otwarcie harcerskiego ośrodka w Białej, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Płonie ognisko i szumią knieje – harcerski ośrodek w Białej otwarty

Las, jezioro, namioty, zbiórki, podchody i wieczorne muzykowanie przy ognisku – to przepis na idealny harcerski biwak. Odwiedzający Bory Tucholskie zuchy i druhowie już od początku sezonu będą mieli do dyspozycji gruntownie zmodernizowany Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Białej (powiat tucholski). W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

 

 Z satysfakcją wspieramy kujawsko-pomorskich harcerzy przy inwestycjach – mówił marszałek Piotr Całbecki. – Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, ale także tym, którzy aktywnie działają, aby harcerskie wzorce, postawy i ideały przejmowały i pielęgnowały kolejne pokolenia. Życzę, by to piękne miejsce, przynosiło jak najwięcej dobrych wspomnień.

 

Zarządzany przez Chorągiew Kujawsko-Pomorską ZHP ośrodek edukacji ekologicznej w Białej zyskał nowy budynek kuchni i stołówki, a istniejąca infrastruktura placówki została wyremontowana i zmodernizowana. Wsparcie unijne naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 wyniosło ponad 13 mln złotych, kolejne 2 mln złotych to środki z budżetu samorządu województwa.

 

Zobacz także

„Ramię pręż, słabość krusz i nie zawiedź w potrzebie” – wsparcie dla harcerzy

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 marca 2024 r.