Aktualności

Wielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert Sawicki
Wielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert Sawicki

Wielka Wioślarska na Brdzie

W Bydgoszczy odbyły się w sobotę (23 września) regaty wioślarskich ósemek –  XXVI Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. Organizację imprezy wspierał Urząd Marszałkowski.

 

W zawodach uczestniczyli medaliści mistrzostw świata i Europy. Rywalizacja odbyła się w wioślarskich biegach głównych, kajakowych oraz smoczych łodzi.

 

W wyścigu głównym ósemek seniorów wygrała osada LOTTO Bydgostii przed AZS UMK Toruń. W wyścigu głównym ósemek juniorów zwyciężyła drużyna reprezentacji Bydgoszczy przed AZS Szczecin. W rywalizacji ósemek kobiet zwycięstwo odniosła reprezentacja Niemiec przed AZS AWF Karków – puchar wręczył przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober.

 

Odbyły się też: wyścig ósemek brytyjskich uniwersytetów, w których Oxford pokonał Cambridge, wyścig osad akademickich, w których zwyciężyła osada Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz wyścig o puchar juniorów w którym zwyciężyła reprezentacja Litwy.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 września 2017 r. 

 

Wielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert SawickiWielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert SawickiWielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert SawickiWielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert SawickiWielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert SawickiWielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert SawickiWielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert SawickiWielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert SawickiWielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert SawickiWielka Wioślarska o Puchar Brdy, fot. Robert Sawicki