Aktualności

Mistrzynie w szkołach – zajęcia w Rypinie, fot. Paweł Skraba dla UMWKP
Mistrzynie w szkołach – zajęcia w Rypinie, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

WF z mistrzyniami sportu – trwają zapisy

Rusza tegoroczna edycja organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak akcji „Mistrzynie w szkołach”. W przyszły czwartek (28 kwietnia) w Świeciu lekcję wychowania fizycznego dla dziewcząt poprowadzą cztery gwiazdy sportu. Wydarzenie wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Rejestracja na stronie projektu.

 

Na zaproszenie Otylii Jędrzejczak do Świecia przyjadą wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w kajakarstwie Marta Walczykiewicz, srebrna medalistka igrzysk w Tokio wioślarka Agnieszka Kobus-Zawojska, wicemistrzyni Europy w hali z 2021 roku lekkoatletka Joanna Jóźwik i brązowa medalistka Mistrzostw Świata i Europy z 2020 roku w sprincie drużynowym Andżelika Wójcik.

 

Zajęcia adresowane są do uczennic dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wychowania fizycznego.

 

Zapisy na stronie internetowej www.mistrzyniewszkolach.pl.

 

– Naszym celem jest pokazanie dziewczynom, że lekcja wf jest nie tylko zdrowa i bardzo potrzebna, ale przede wszystkim może być fajna. A do tego, że poprzez wartości idące ze sportu, dziewczyny mogą także inaczej spojrzeć na siebie. W tej grupie wiekowej jest to szczególnie ważne. Naszym hasłem „Jestem sobą, jestem Bella” podkreślamy, że piękno jest w każdej z nas bez względu na rozmiar. Chcemy pokazać, że z ćwiczeń można czerpać radość i bawić się nimi – dodaje Otylia Jędrzejczak.

 

Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest firma Bella, wiodący na rynku producent artykułów higienicznych dla kobiet. 

 

Pierwsza odsłona akcji „Mistrzynie w szkołach” odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego pierwsza odsłona także przez samorządy województwa kujawsko-pomorskiego, miasta Świecia i powiatu świeckiego.

 

Departament Sportu i Turystyki

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

20 kwietnia 2022 r.