Aktualności

Praca nagrodzona w konkursie „Jan Paweł II – papież rodziny”, Julia Skowrońska, Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące, fot. GiOPTD w Toruniu
Praca nagrodzona w konkursie „Jan Paweł II – papież rodziny”, Julia Skowrońska, Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące, fot. GiOPTD w Toruniu

Weź udział w konkursach i świętuj z nami – ostatnie dni na zgłoszenia

Nagraj film lub piosenkę, przygotuj pracę plastyczną, napisz wiersz, udekoruj swój dom lub podwórko i uczcij w ten sposób setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z okazji jubileuszu patrona naszego województwa zachęcamy mieszkańców regionu do udziału w konkursach przygotowanych przez Urząd Marszałkowski. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe.

– Pragnę zaprosić wszystkich mieszkańców do włączenia się w jubileuszowe obchody, oglądania transmisji telewizyjnych i internetowych oraz udziału w konkursach. Niech nasze działania będą świadectwem wciąż żywej pamięci o papieżu Polaku – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

  

„Mój przyjaciel Jan Paweł II”

Dla tych, którzy chcą uczcić jubileusz setnej rocznicy urodzin papieża poprzez sztukę przygotowaliśmy kolejny konkurs. Jeszcze dziś (20 maja) czekamy na zdjęcia, filmy, prace plastyczne oraz utwory literackie i muzyczne, które wiążą się z Janem Pawłem II, jego pielgrzymkami i pontyfikatem. Prace wraz z podpisanym oświadczeniem prosimy przesyłać na adres: janpawel2@kujawsko-pomorskie.pl w tytule wpisując „Mój przyjaciel Jan Paweł II”. Regulamin konkursu.

Konkurs będzie podzielony na dwie kategorie:

– prace indywidualne,

– prace zbiorowe.

Wśród autorów prac indywidualnych nagrodzimy w trzech grupach wiekowych:

  • do lat 8,
  • 8-15 lat,
  • powyżej 15 roku życia.

W każdej z powyższych kategorii przyznamy trzy nagrody główne i wyróżnienie:

I miejsce – 2 000 złotych,

II miejsce – 1 500 złotych,

III miejsce – 1 000 złotych,

wyróżnienie – 500 złotych.

Prace zbiorowe mogą przesyłać przedszkola, szkoły, młodzieżowe domy kultury i inne placówki oświatowe oraz fundacje i stowarzyszenia. Spośród nadesłanych prac wybierzemy i nagrodzimy cztery:

I miejsce – 2 000 złotych,

II miejsce – 1 500 złotych,

III miejsce – 1 000 złotych,

wyróżnienie – 500 złotych.

„Urodziny papieża w moim domu”

W ramach konkursu zachęcaliśmy mieszkańców województwa do udekorowania flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami okien, domów, podwórek, ogrodów, osiedli i ulic. Regulamin konkursu.

Indywidualnie mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego mogą wziąć w nim udział, przesyłając zdjęcia wykonanych przez nich dekoracji na dzień urodzin Jana Pawła II (18 maja) do lokalnych i regionalnych mediów. Konkursy zostały ogłoszone przez redakcje w całym województwie. Zapraszamy do lektury gazet i portali internetowych, słuchania rozgłośni radiowych  i oglądania materiałów telewizyjnych dotyczących konkursu oraz wzięcia w nim udziału. Laureaci otrzymają nagrody finansowe w wysokości 500 złotych.

  • Konkurs adresowany do członków kół gospodyń wiejskich, druhów ochotniczych straży pożarnych, sołectw, członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych zakończył się wczoraj (19 maja).

Czytaj także:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 maja 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2020 r.