Aktualności

Welconomy Forum w Toruniu

Welconomy Forum w Toruniu

Rozpoczęło się XXII Forum Gospodarcze w Toruniu, jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce z udziałem ważnych postaci kręgów polityki, biznesu i nauki z kraju i ze świata. Podczas dwudniowych (2-3 marca) obrad zaplanowano liczne panele tematyczne, spotkania biznesowe i  imprezy towarzyszące.

 

Jednym z wydarzeń jest panel „Innowacyjne technologie w ochronie zdrowia” poświęcony różnym formom pomocy osobom wymagającym szczególnego wsparcia ze strony systemu ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Odbędzie się również „Regionalne Forum Innowacji” na temat współpracy świata nauki i biznesu. Inne warte uwagi wydarzenie to konferencja „Sektor chemiczny – przeszłość czy przyszłość regionu?”, podczas której zostaną przedstawione wnioski  z analizy atrakcyjności inwestycyjnej województwa kujawsko-pomorskiego w branży chemicznej.

Przedsiębiorcom prowadzącym działalność eksportową i planującym jej podjęcie dedykowana jest konferencja „Polski Eksport- Możliwości, Praktyka, Wyzwania” organizowana przez działające w Urzędzie Marszałkowskim Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE). Więcej informacji tutaj. Urząd Marszałkowski w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu oraz agencją ManpowerGroup organizuje także konferencję „Edukacja a kompetencje. Przygotowanie młodzieży do rynku pracy przyszłości”.

„Reforma gospodarki wodnej i jej skutki” to temat debaty poświęconej szeroko rozumianej gospodarce wodnej. Głos zabiorą przedstawiciele środowisk inwestorów, hydrologów, hydrotechników, hydroenergetyków, transportowców oraz ekologów. Aspektom dotyczącym rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich, które mogą stanowić alternatywę dla działalności rolniczej będzie poświęcone spotkanie „Innowacyjne formy aktywności gospodarczej szansą rozwoju wsi”. Zaprezentowana zostanie również misja związana z powołaniem w naszym województwie klastra spółdzielczego „Spiżarnia Kujawsko-Pomorska”.

Podczas Forum Gospodarczego w Kujawsko-Pomorskiem gościmy także delegacje zagraniczne z Białorusi i Indii oraz przedstawicieli administracji terenowych z tureckiego regionu Aksaray, ukraińskiego obwodu chmielnickiego i gruzińskiej Imeretii.

Więcej informacji na stronie www.forumgospodarcze.pl

 

Departament Rozwoju Gospodarczego, Certyfikacji i Monitoringu Funduszy Unijnych Urzędu Marszałkowskiego
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

2 marca 2015 r.