Aktualności

Welconomy Forum w Toruniu

Nasi goście ze świata

Marszałek Piotr Całbecki oraz przewodniczący sejmiku Ryszard Bober i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się dziś z ambasadorem Indii Ajayem Bisarią, białoruskim konsulem generalnym w Gdańsku Siargiejem Michniewiczem oraz przedstawicielami współpracujących z naszym województwem regionów Turcji, Gruzji i Ukrainy, którzy przybyli do Torunia w związku z rozpoczynającym się dziś (2 marca) dwudniowym Forum Gospodarczym Welconomy 2015.

 

Spotkanie miało charakter kurtuazyjny, rozmawiano aktualnych wyzwaniach ekonomicznych i szansach rozwojowych.

Na program pobytu delegacji współpracujących z naszym województwem gruzińskiego regionu Imereti, tureckiej prowincji Aksaray i ukraińskiego Obwodu Chmielnickiego, oprócz uczestnictwa w forum, składają się także wizyty w kujawsko-pomorskich firmach oraz spotkania z lokalnymi władzami samorządowymi i reprezentacjami samorządów gospodarczych.

Delegacja Imereti, na czele której stoi wicegubernator Ioseb Khakhaleishvili, uczestniczy ponadto w dzisiejszym posiedzeniu sejmiku województwa. Wcześniej jej członkowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Władysława Raczkiewicza przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego. Raczkiewicz, w latach 1936-1939 wojewoda pomorski (ostatni wojewoda tak zwanego Wielkiego Pomorza ze stolicą w Toruniu), w latach 1939-1947 prezydent RP na uchodźstwie, urodził się w Kutaisi, stolicy Imereti.  

Więcej informacji o Welconomy 2015 na stronie forum tutaj.
Czytaj też Welconomy Forum w Toruniu
 

Fot. Tymoteusz Tymiński

Departament Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Marszałkowskim
i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

2 marca 2015 r.