Aktualności

Modernizacja mogileńskiego SPOZ-u

Modernizacja mogileńskiego SPOZ-u

Działające w ramach jednej spółki szpitale w Mogilnie i Strzelnie przechodzą gruntowną modernizacje. Europejskiej standardy zostaną zapewnione między innymi poprzez unowocześnienie oddziału wewnętrznego w Mogilnie oraz przebudowę bloku operacyjnego w Strzelnie.

 

– Lecznica w Mogilnie w tym roku zakończy trzy projekty, na które uzyskała dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. Dzięki wielomilionowym środkom możliwe jest podnoszenie jakości usług leczniczych oferowanych pacjentom – mówi marszałek Piotr Całbecki.
W fili w Strzelnie zostaną zmodernizowane oddziały: dziecięcy, ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny oraz korytarz oddziału chirurgii. W ramach prac w lecznicy powstanie winda osobowa, a także instalacja gazów medycznych. Budynek filii szpitala w Mogilnie przejdzie gruntowną termomodernizację oraz zostanie w nim przebudowana wewnętrzna sieć wodociągowa. Prace obejmują także modernizację stacji transformatowej, dla której zostanie zakupiony agregat prądotwórczy z funkcją autostartu.
Inwestycje realizowane przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mogilnie uzyskały dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kwocie ponad  8 mln złotych.
Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

3 marca 2015 r.