Aktualności

Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy

Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy

Rusza siódma edycja Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”. W sobotę (28 lutego) w Bydgoszczy odbyły się przesłuchania młodych wokalistów. Tegoroczny finałowy koncert galowy odbędzie się 11 maja pod hasłem „Andrzej Zaucha Big Bandowo”.

 

Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, jest muzycznym przedsięwzięciem łączącym pokolenia i pasje w jednym czasie i miejscu. Organizatorzy chcą stworzyć młodemu pokoleniu wokalistów możliwość pracy warsztatowej z najlepszymi w branży oraz skonfrontować ich umiejętności na scenie muzycznej. Festiwal ma być jednocześnie przypomnieniem sylwetki popularnego piosenkarza i uczcić jego pamięć.

 

W festiwalu mogą brać udział młodzi soliści i duety. Sobotnie (28 lutego) kwalifikacje do półfinału odbyły się na podstawie wykonania dwóch piosenek w języku polskim, w tym jednej z repertuaru Andrzeja Zauchy. Półfinał przesłuchań odbędzie się w marcu. Osoby zakwalifikowane do koncertu finałowego wezmą udział w warsztatach wokalnych.

 

Koncert galowy festiwalu pod nazwą „Andrzej Zaucha Big Bandowo” odbędzie się 11 maja w bydgoskiej Operze Nova. Wystąpi znakomity pianista, dyrygent, aranżer i kompozytor – Krzysztof Herdzin ze swoim 17 osobowym big bandem, złożonym z najlepszych jazzmanów w naszym kraju. Zagrają największe przeboje z repertuaru Andrzeja Zauchy w jazzowych aranżacjach. Solistami będą znani i lubiani wokaliści i wokalistki.

 

Więcej informacji o Festiwalu „Serca bicie” na www.zauchafestiwal.pl
O poprzedniej edycji festiwalu pisaliśmy tutaj.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 marca 2015 r.