Aktualności

Fot. Tymoteusz Tymiński

Spotkanie w przededniu Dnia Kobiet

Marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku Ryszard Bober byli gośćmi wczorajszej (1 marca) konferencji „Rola kobiet w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich”, zorganizowanej przez Regionalną Radę Kół Gospodyń Wiejskich w Toruniu.

 

W uroczystym spotkaniu zorganizowanym w auli głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, które odbyło się w przededniu przypadającego 8 marca Międzynarodowego Dnia Kobiet,  uczestniczyły członkinie kół gospodyń wiejskich z całego województwa.
 
– Dziękuję wszystkim paniom za trud i poświęcenie z jakim angażujecie się w pracę w kołach. Wasza rola w popularyzacji i podtrzymywaniu lokalnej kultury i tradycji jest nieoceniona. Dlatego też w tym szczególnym dniu życzę wam wielu nowych, ciekawych pomysłów oraz wytrwałości i satysfakcji z realizowanych działań, natomiast w życiu prywatnym wielu chwil radości, spokoju i wytchnienia od codziennych trosk – powiedział w swoi wystąpieniu przewodniczący Ryszard Bober, nawiązując do zbliżającego się Dnia Kobiet.
 

Konferencję uświetniło przedstawienie teatralno-kabaretowe „Wesele na wesoło” w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich ze Zbiczna w powiecie brodnickim i koncert zespołu Arioso ze Świedziebni (także powiat brodnicki), który wystąpił z repertuarem pieśni ludowych.

 
Fot. Tymoteusz Tymiński
 

Kancelaria Sejmiku
i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

2 marca 2015 r.